top of page

ITALIA AUTORSKA - PÓŁNOC-POŁUDNIE, CZYLI
OD WENECJI AŻ PO CAPRI

cena zostanie potwierdzona w 12/2022

+48 660 731 963

Autorska Italia tytułem wstępu

Kraj z największą liczbą miejsc oznaczonych Światowym Dziedzictwem UNESCO na świecie. 

Mówi się, że gdyby zsumować wszystkie zabytki świata i porównać ich liczbę do liczby zabytków w Italii, to palma pierwszeństwa przypada na korzyść tego drugiego. Kto rozróżnia 300 różnych rodzajów makaronów? Włosi. To tu uprawiana jest największa liczba szczepów winogron. Starożytni, gdy podbijali jakieś tereny, od razu sprawdzali, czy da się tam produkować wino i brukowali dukty, by to wino można było przywozić sprawnie do Rzymu. A podbijali i to jak. Bo przecież Imperium Romanum sięgało od Portugalii na zachodzie, po Syrię na wschodzie. Od afrykańskich pustyń na południu, aż po zimne rubieże północy, czyli Londinium - głównego miasta prowincji rzymskiej - Brytanii. I to właśnie Włochy jak żaden inny kraj, zasługuje na podejście autorskie, wiwisekcyjne, z rozebraniem na poszczególne elementy, które później możemy w usystematyzowany sposób sobie poukładać. Przed Wami, Italia. Od północy do południa. Od Wenecji, aż po Capri. Zapraszamy.

Dzień 1

Buongiorno Italio

wyjazd z Wrocławia ok 4.00  Przejazd przez Czechy, Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg we Włoszech do hotelu w okolicach Wenecji.

Dzień 2

1000-letnia potęga basenu Morza Śródziemnego - Wenecja

po śniadaniu wyjazd do Wenecji na parking Tronchetto, a następnie rejs statkiem turystycznym na Plac św. Marka. Zwiedzanie dzielnicy San Marco z najważniejszymi zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Campanillę, Canal Grande i niepowtarzalny Most Rialto. Na Czas wolny. Po południu rejs gondolami po kanałach weneckich (FAKULTET 15-20EURO). Nocleg w okolicy Florencji i obiado-kolacja.

Dzień 3

Florencja - Perła Toskanii

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Florencji, gdzie zobaczymy m.in. Kościół św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Plac Signoria, pocztówkowy Most Złotników, Katedrę Santa Maria del Fiore z olśniewającą kopułą zaprojektowaną przez mistrza Brunelleschiego oraz najstarszy budynek miasta, czyli Baptysterium. Czas wolny. Przejazd na nocleg w okolice Rzymu i obiado-kolacja.

Dzień 4

Państwo w Państwie, Watykan i Wieczór Włoski

po śniadaniu przejazd do Watykanu. Tu zwiedzimy m.in. Bazylikę św. Piotra Pietą Michała Anioła - to tu znajduje się baldachim Berniniego, posąg św. Piotra. Znajdziemy też chwilę na zadumę przy grobie Ojca Świętego Jana Pawła II. By zakończyć dzień koncertowo, postanowiliśmy ugościć Państwa na Wieczorze Włoskim w restauracji o niepowtarzalnym stylu i smaku (wliczone w cenę wyjazdu) . Późnym wieczorem przejazd do hotelu w okolice Rzymu (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu, ponieważ spożywamy ją podczas wieczoru włoskiego).

Dzień 5

Roma w dwóch odsłonach. Rzym Antyczny. Rzym Barokowy

po śniadaniu przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzimy zarówno Rzym antyczny i barokowy. W planie m.in:  Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Fora Cesarskie, Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Piazza Navona, Plac i Schody Hiszpańskie, Piazza Colonna oraz słynną Fontannę di Trevi.

Przejazd na nocleg w okolice Rzymu i obiado-kolacja.

Dzień 6

Na żywo z Pompei i Neapolu - miasta mafii, która pokochała turystów i pizzy margarity, którą pokochali wszyscy.

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Pompei – antycznego miasta zasypanego w 79 r ne. przez popiół wulkaniczny jednego z trzech aktywnych do dzisiaj wulkanów Italii - Wezuwiusza. Zwiedzanie miasta z widokiem na wulkan. Następnie przejazd do Neapolu stolicy południowych Włoch. Tu odbędziemy spacer po mieście. W trakcie spaceru podziwiać będziemy; Piazza Municipio z Palazzo Reale i Castel Nuovo, a także słynną Via Toledo. Czas wolny.  Przejazd na nocleg w okolice Neapolu i obiado-kolacja.

Dzień 7

"Najdroższa wyspa Europy", "najpiękniejsza wyspa Europy", "wyspa kochanków", wyspa wielu imion, niepowtarzalne CAPRI 

po śniadaniu wykwaterowanie i przeprawa promem na gorącą wyspę Capri.

Sprawdzimy prawdziwość słów piosenki Mieczysława Fogga:

"Pamiętasz Capri wśród kwiatów i słońca? Pamiętasz morze niebieskie wśród skał? Tam nasza miłość zakwitła gorąca? Wiosną świat cały do nas się śmiał.

W Lazurowej Grocie czekam. Tak jak dawniej dzisiaj znów. Aż zawołasz mnie z daleka. Dźwiękiem melodyjnych twych słów"

W cenie programu rejs wzdłuż wybrzeża wyspy i plażowanie.  Dla chętnych wjazd kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m. do centrum, a także spacer po pięknych ogrodach Augusta, z rozpościerającą się panoramą na słynne Faraglioni (wyłaniające się z morza skały) oraz  - Arco dell' amore. Po południu przejazd w okolice Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiado-kolacja i nocleg.

Dzień 8

"Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego" – św. Franciszek z Asyżu

po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka. Zwiedzimy Bazylikę św. Franciszka: kościół dolny z grobowcem świętego oraz górny z fantastycznymi freskami Giotta. Następnie przespacerujemy się po średniowiecznych uliczkach, kutych w kamieniu ze wzgórza Subasio, który to nadaje ten trudny do określenia kolor miastu. Jedni określą odcień różowym, inni beżowym albo kremowo-białym. Podczas zachodu słońca kolor zmienia się w pomarańcz. Czas wolny na podziwianie deseni, odcieni i kolorytu miasta oraz na cappuccino. Na zakończenie zwiedzimy Bazylikę św.Klary. Po południu przejazd do Polski.

Dzień 9

Arrivederci Italia. Buongiorno Polonia.

Przyjazd do Wrocławia wczesnym popołudniem.

Poranna zbiórka o 5:15 na Dworcu Nadodrze (Wrocław), wyjazd 5:30

TERMIN: 12-21.06.2023

opieka pilota na całej trasie +  przewodników lokalnych + zestaw słuchawkowy audioguide 

ubezpieczenie podróżne NNW + KL + TFG + TFP

przejazd wygodnym, klimatyzowanym autokarem premium (m.in. serwis kawowy w cenie) + opłaty autostradowe i parkingowe + checkpointy w miastach + metro w Rzymie + nowoczesny tramwaj we Florencji

zakwaterowanie w hotelach  3* w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami/ 7 nocy

7 śniadań + 6 obiadokolacji

( w tym 1 kolacja podczas "Wieczoru Włoskiego" )

przeprawa promowa (tam i z powrotem) do Wenecji, przeprawa promowa na Capri (tam i z powrotem), rejs wzdłuż wybrzeża wyspy Capri

wszystkie bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie

grupa > 40 os. 

grupa > 30 os. 

grupa > 20 os.

psst... Bonusowa relacja z włoskiego tripu (2019) pod ikonką aparatu

Uwaga: 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 3% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

- w związku z rosnącym poziomem inflacji, biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany cen w przypadku drastycznych wzrostów kosztów wykonania usługi. W takim przypadku klient będzie poinformowany o takiej zmianie i będzie miał możliwość rezygnacji z usługi lub też zaakceptowania nowej ceny.

wenecja
florencja
watykan
rzym
pompeje neapol
capri
asyż
autorska italia
italia 23
bottom of page