Nasz autorski trip do Warszawy tytułem wstępu
Gdzie grywał w karty porucznik Borewicz?
Kto przesiedział trzy noce na moście Kierbedzia?
Z kim najchętniej spacerował Aleksander Żabczyński, wielki amant przedwojennego kina?
A kto, skłócony za życia w spokoju sąsiaduje ze sobą po śmierci…
Jeżeli jesteście ciekawi odpowiedzi na te pytania, odwiedźcie z nami Syreni Gród!
· Dowiecie się także, jak się nazywają i gdzie mieszkają warszawskie sokoły, być może zadumacie się nad losem Małego Powstańca i na pewno spróbujecie wyśmienitego piwa ze starego warszawskiego browaru Haberbusch i Schiele.
· Poznacie nieco Warszawy Królewskiej, nieco przemysłowej i miasto uchyli Wam rąbka swoich teatralnych tajemnic.
· Poza tym czeka Was wiele niespodzianek – takich tylko, jakie Warszawa ma w zanadrzu dla szczególnie ulubionych gości.
Czekamy na Was!
Dzień 1 - Dzień Woli, Ochoty, nieco trudniejszej historii i ambicji przemysłowych miasta.
- poranny wyjazd w kierunku Warszawy
Przyjazd do miasta, powitanie z przewodnikiem lokalnym i zaczynamy od zwiedzania Powązek Wojskowych, które dziś są największym „towarzyskim, politycznym i społecznym pamiętnikiem PRL-u”, choć oczywiście – nie tylko. To przede wszystkim pomnik narodowych zmagań ku wolności.
- następnie przejedziemy do Muzeum Powstania Warszawskiego i posłuchamy, jak bije Serce Miasta i jak trudnego wyboru musieli dokonać mieszkańcy miasta stołecznego w 44'. Muzeum przedstawia we wspaniały sposób z olbrzymią dozą interaktywności i artystycznej kreatywności realia walki powstańczej.
- I skok historyczny: po trudnych emocjach w Muzeum Powstania do Warszawy dzisiejszej. Krótki spacer na Plac Europejski.
- Stamtąd – w serce Woli: do Ulrychów i Gazomierza zwanego Wolskim Colosseum. Zobaczymy, jak pod koniec przeszłego stulecia miasto walczyło o tytuł najnowocześniejszego w Europie!
- I dalej śladami rodzin wolskich przemysłowców – do Fabryki Norblina
- ok 15:00 [czas wolny]
- przejazd pod PKiN – Pałac Kultury i Nauki – Najbardziej kłopotliwy „prezent”, jaki miasto otrzymało od ówczesnych przyjaciół – Związku Radzieckiego.
Dzisiaj, PKiN jest nie tylko reliktem epoki, ale charakterystycznym punktem w centrum miasta, miejscem pracy dla ponad 6000 osób, budynkiem goszczącym targi turystyczne, informatyczne i inne. Odwiedzają go też chętnie turyści, a warszawiacy traktują jak nieszkodliwego wujka z dziwactwami, do których się uśmiechamy.
- wjedziemy na 30 piętro tego drapacza, gdzie wszystkie nasze troski ulatują. Drodzy Państwo, mamy o 114 metrów bliżej „do nieba”. Warszawa z lotu ptaka.
- przejazd do hotelu w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg w hotelu Best Western w Warszawie
Dzień 2 - Dzień Królewski i nie tylko
- Po śniadaniu przejazd pod Zamek Królewski i dzień zaczniemy od zwiedzania tego budynku.
- Zaraz potem czeka na nas, Gnojna Góra, Stary Dzwon, Kanonia i inne tajemnice Starego (i Nowego) Miasta.- Dowiemy się, dlaczego ulica Boleść wcale nie była boleściwa, poznamy Starego Piekarza, który nie chciał córki za mąż wydać i być może spotkamy się z duchem E.T. Hoffmana i Marii Skłodowskiej-Curie.
- Na Rynku Starego Miasta posłuchamy kataryniarza i przywitamy Syrenkę, a przy Barbakanie pogawędzimy z malarzami i krukami, rezydującymi tam na stałe. Odwiedzimy również Grób Nieznanego Żołnierza. Na koniec dotrzemy do Łazienek – pomnika pragnień i ambicji Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Ok. 19.00 – obiadokolacja w hotelu
Dzień 3 - Dzień arystokratyczny i nieprzewidywalny
- Po śniadaniu wykwaterowanie.
Udamy się do wsi Milanowo, gdzie postawiono kiedyś królewską rezydencję – Pałac Wilanowski. Zobaczymy Starą Pocztę, Wilanowskie Pola, Kościół św. Anny a na końcu sam Pałac i Ogrody.
- Po zwiedzaniu do Warszawy nasza autorska niespodzianka - na nowo odkrywany diament - niegdyś miejsce bardzo modne i szalenie ekskluzywne, a dziś... wracające do łask dzięki zasobności portfeli stoliczan i wybornej lokalizacji - Otwockie Świdermajery. Świeże powietrze, piękne pejzaże i niepowtarzalna architektura to coś, co zachwyci wszystkich bez wyjątku. Czas wolny na posiłek we własnym zakresie.
- Powrót do Wrocławia w późnych godzinach wieczornych