top of page

PORTUGALIA AUTORSKA - NIE TYLKO PORTO I FADO SAMOLOTEM

cena od 2050 zł + 360 €

+ przelot

+48 660 731 963

zbiórka na lotnisku

(godzina zależna od lotu)

TERMIN: 02-09.09.2024

Jesteś z innego miasta? Istnieje możliwość spotkania na lotnisku w Porto. Wypełnij formularz kontaktowy. Pomożemy.

PORTUGALIA tytułem wstępu

Portugalia - kraj na skraju. Dalej już lądem się nie da. To stąd wypływali w świat najwięksi odkrywcy tego świata gnani chęcią zysku z kości słoniowej, srebra, przypraw i indygo. Niegdyś to kraj trzęsący całym światem, rozdający karty. Dziś Portugalia to zaledwie cień, malutki skrawek tego czym kiedyś była. Paradoksalnie może właśnie przez to, że tak wiele historii znajduje się na tak małym obszarze, jest jednym, jak nie najciekawszym krajem Europy.

Dzień 1 Bom dia Portugalio

- wylot z Polski do Porto. Przejazd z lotniska do hotelu w okolicy Porto i zakwaterowanie.

Dzień 2 Porto z portu z widokiem na Porto

- śniadanie. Wyruszamy na zwiedzanie Porto – Katedra, Dworzec Kolejowy Sao Bento, Hala Targowa Bolhao, Kościół Św. Ildefonsa, Dzielnica Ribeira, Most Luisa I. Czas wolny. Rejs po rzece Douro - "6 mostów" z przepięknymi widokami na zabudowę miasta, spektakularnymi dziełami Gustava Eiffla oraz zaczerpnięciem bryzy z samego Atlantyku. Na drugim brzegu rzeki Douro w Villa Nova de Gaia zwiedzimy jedną z najsłynniejszych lokalnych winiarni (piwnice porto), gdzie po prelekcji mistrzów winiarskich i spacerze meandrami piwnic skrywających olbrzymie beczki, będziemy mieli okazję skosztować paru odmian porto – najsłynniejszego portugalskiego wina (którego cena może osiągać nawet 10 000 euro). Przejazd do domu Fado na wystawną kolację powitalną i koncert muzyki FADO, powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 3  Portugalska Wenecja, azulejos i najbardziej kolorowy kościół

- śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Valegi. Punktem programu będzie kolorowy kościół Igreja Matriz de Santa Maria, który został uznany za najpiękniejszy w całej Portugalii. Kolejnym etapem naszego wagabundingu dnia czwartego, będzie mało jeszcze znane cudne Aveiro. Wiele jest miejsc na świecie okrzykniętych „drugą Wenecją”, ale nic nie zasługuje na to miano bardziej niż Aveiro. Cechą rozpoznawczą miasta są barwnie malowane łodzie moliceiro, pływające po kanałach. Odwiedzimy także Wstążkowy Most będący symbolem miłości i przyjaźni oraz dawny budynek dworca kolejowego z początku XX wieku, którego ściany zdobione są również płytkami azulejos. Plaża w miejscowości Figueira da Foz znajdującego się w okolicy będzie idealnym miejscem na popołudniową kawę, wsłuchanie się w krzyk mew i wiatru przesypującego jasny piasek. Przejazd do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 Harry Potter i koza - czyli dzień Coimbry

- śniadanie. Przejazd do uniwersyteckiego miasta - Coimbry. Tutaj zwiedzimy Uniwersytet, którego powstanie datuje się na XIII wiek i przejdziemy przez słynne Żelazne Wrota. Specyficzny uniwersytecki klimat inspirował J.K. Rowling podczas pisania Harrego Pottera. Zobaczymy też Nową i Starą Katedrę. Opuścimy górną część Coimbry i zejdziemy do dolnej, gdzie podziwiać będziemy arcyciekawy kościół Świętego Krzyża. Czas wolny na lunch i odpoczynek. Powrót do Fatimy. Krótki spacer po mieście i odwiedziny Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Obiadokolacja i nocleg.  

Dzień 5  Dzień UNESCO do kwadratu

- śniadanie, -całodzienna wycieczka, do wpisanego na światową listę dziedzictwa UNESCO Klasztoru Batalha oraz kościoła w Alcobaca -przejazd do położonego nad Oceanem Atlantyckim kurortu Nazare. Zwiedzimy Sitio, najstarszą część miasta położoną na skalnej platformie zawieszonej nad oceanem. Wieczorne zwiedzanie cudu ludzkiej ręki - urokliwego, otoczonego murami miasteczka Obidos z górującym nad nim zamkiem. To wspaniały przystanek na wieczorny relaks przy portugalskiej wiśniówce Ginjnhi serwowanej w czekoladzie. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych możliwość udziału w procesji ze świecami na Placu Modlitwy o godzinie 22:15.

Dzień 6  Lisboa - ciasteczka jajeczne, Vasco da Gama, San Francisco i akcent polski

- śniadanie - całodzienna wycieczka do stolicy, Lizbony. Odwiedzimy tutaj rozśpiewaną  Alfamę - najstarszą dzielnicę miasta, Katedrę, Kościół Św. Antoniego, dzielnicę Belem z monumentalnym Klasztorem Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, Wieżę Belem oraz najstarszą cukiernię wytwarzającą słodkie Pastel de Nata. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg

Dzień 7  Najpiękniejsze miejsce na świecie - Sintra

- śniadanie. Dzisiaj odwiedzimy perłę Portugalii – Sintrę. Historyczne centrum miasta wyróżniające się kolorowymi domkami. To tu udamy się do baśniowej Quinta da Regaleira, w której to ogrodach znajduje się studnia inicjacji, z krętymi schodami łączącymi pałac systemem tuneli. Studnia nigdy nie służyła do czerpania wody, a do odprawiania tajemnych rytuałów. Sintra słynie również z Pałacu Pena - czyli chyba najbardziej eklektycznego pałacu Portugalii. Na horyzoncie rysować się nam będzie Zamek Maurów, a wszystko to znajduje się w górach osnutych wiecznymi mgłami - jeszcze tego dnia staniemy na najdalej wysuniętym na zachód krańcu Europy – Cabo da Roca. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8  Adeus Portugalio, Bom dia Polsko

- śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko i poranny wylot do Polski.

 

UWAGA: ze względu na pagórkowaty charakter portugalskich miast wyjazd jest zalecany dla osób bez ograniczeń ruchowych - pagórkowaty charakter Lizbony, Coimbry, Sintry i Porto (przewyższenia porównywalne do Jeleniej Góry).

portu
bottom of page