top of page

GRECJA KRETA
- GDY SANTORINI WZYWA - LOT z WRO

cena od:

1900zł + 350

+48 607 865 680

Zbiórka o ... na LOTNISKU (Wrocław) wylot o godz.....

NR lotu: ....... (do potwierdzenia)

TERMIN: 14-21.04.2024

Grecja wyspiarska tytułem wstępu

Mówi się, że wyspiarska Grecja to zupełnie inny kraj niż ta kontynentalna. Można zaryzykować tezę, że pod wieloma względami to inny kontynent. Woda jak na Malediwach, plaże wprost z Indonezji, lasy palmowe jak na Półwyspie Arabskim i jeszcze do tego meczety. Poznamy Kretę dogłębnie. Góry, jeziora z żółwiami wodnymi, kuchnię podczas lekcji gotowania, degustacja wina w winnicach, oj będzie się działo. A jak chęć wyrazi ponad 20 osób to wysłuchamy wołania Santorynu i odbędziemy podróż do najpiękniejszej z Europejskich wysp.

Dzień 1 Kalimera Kreto!:

Zbiórka na lotnisku we Wrocławiu. Bezpośredni lot na Kretę do miejscowości Chania (lot nie jest wliczony w cenę. ok 1000zł). Przejazd do poweneckiego miasta Rethymno wpisanego na listę UNESCO. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2 Żółwie wodne, wodospady, Wenecjanie i ukryte skarby:

Po śniadaniu, wyruszymy w magiczną podróż, której pierwszym przystankiem będzie urokliwa wioska Argiroupoli, znana z górskich źródeł, wodospadów i tradycyjnych tawern. Uwierzcie mi, sama wioska to klejnot, który często umyka uwadze! W sumie, to chyba jesteśmy jedynym biurem podróży które przywozi tu klientów. Miejsce jest praktycznie w 100% zajęte przez turystów z Grecji. Totalny autentyk. Tu nawet kawa smakuje lepiej.

Po zanurzeniu się w pięknie wioski, naszą odyseję kontynuować będziemy w kierunku wpisanego w UNESCO miasta Chania. Wraz z przewodnikiem lokalnym przespacerujemy się jego urokliwymi uliczkami, poznawać będziemy bogatą historię tygla kulturowego i delektować się lokalnymi smakami. Po dogłębnym zwiedzeniu miasta, kroki swe skierujemy do greckiego "Morskiego Oka" - Jeziora Kournas. Co jest nieprawdopodobne, to fakt, że w tym górskim jeziorze żyją najprawdziwsze żółwie wodne. Tutaj polecamy skorzystanie z naszego fakultetu i udanie się na wycieczkę rowerem wodnym (cena 10E). Pozwoli to dogłębnie obejrzeć co jeszcze pływa w wodach tego słodkowodnego akwenu. Dla reszty proponujemy buszowanie po straganach i zakup lokalnego rzemiosła. Czas wolny na przekąskę (tawerny mają świetne tzatziki i jagnięcinę z rożna).

Dzień 3  Dzień Autentycznej Krety - Święty Antoni, kanion i kreteńska prowincja z lekcją gotowania:  

- po śniadaniu zbadamy historyczny Monaster Arkadi, znany ze swojego ogromnego wkładu w rewolucję Krety. Zanurzymy się w bogatą historię i poczujemy duchowe wibracje.

Następny w programie jest fascynujący wąwóz Agios Antonios, gdzie przespacerujemy się przez 800 metrów wśród zapierającego dech w piersiach krajobrazów. Ten pejzaż kształtowała woda i wiatr przez miliony lat, a efekt jest spektakularny.

Następnym punktem programu będzie potężna tama rzeczna Amari, gdzie w spokojnym miejscu nad jeziorem, przycupniemy na chwilę relaksu.

Naszym ostatnim przystankiem będzie urokliwa wioska Prasses. Tutaj poczujemy wspaniałą grecką gościnność poprzez odwiedziny na prowincji, wśród gajów oliwnych, gdzie z kreteńską rodziną oddamy się wspólnemu gotowaniu tradycyjnych potraw, degustacji produktów. W czasie gdy nasz posiłek będzie dochodził, umilimy sobie czas projekcją dokumentu o miejscu, a na końcu czeka nas pyszny posiłek. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4  Dzień "chalaroticos" - po grecku wypoczynek:

- po śniadaniu odpoczynek na w miasteczku/ na plaży/ wedle uznania. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5  Niech dzieje się historia! Knossos, Heraklion i "krasi" - czyli wino.

-  po śniadaniu udamy się do prawdopodobnie najciekawszego muzeum pod gołym niebem w Grecji - Knossos. Ten pałac to najważniejsze stanowisko archeologiczne związanych z kulturą minojską na świecie. Jego imponujące ruiny ukazują zaawansowaną architekturę i bogactwo kultury tego starożytnego kompleksu. Mój przyjaciel mieszkający w Grecji powiedział kiedyś, że Knossos jest trochę z innego świata. Bardziej pasuje do Afryki lub Azji, a nie do kolebki europejskości. Trudno nie przyznać mu racji. Heraklion to stolica Krety i największe, dynamiczne miasto o bogatej historii i starożytnych wpływach. Zwiedzimy Muzeum Archeologiczne znane z artefaktów minojskich, prezentując dziedzictwo tej fascynującej starożytnej cywilizacji. Chyba już przyzwyczailiśmy Was do tego, że wszędzie tam gdzie rosną winogrona, staramy się wynaleźć jakąś klimatyczną winnicę, gdzie zapaleniec - właściciel opowie o swojej pracy, przespaceruje się z nami po włościach i spróbujemy tego najzdrowszego trunku na świecie. Autentyczna winnica z degustacją krasi czyli wina. Powrót do Rethymno. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6  Najpiękniejsza / najdroższa wyspa Europy? Perła Morza Egejskiego - Białe Santorini

- po śniadaniu czas wolny na plażowanie, piesze wędrówki.

- fakultatywnie wyjazd autokarowy do portu, zaokrętowanie z przewodnikiem i rejs na Santorini - perłę Morza Egejskiego, które urzeka swoją wyjątkową urodą i magicznym klimatem. To malownicza wyspa, gdzie białe domy z błękitnymi kopułami otoczone są krystalicznie czystym morzem i niebem. Wyspa nie tylko zachwyca architekturą, ale także oferuje unikalne doznania kulinarne. Można tu spróbować tradycyjnych greckich potraw, delektując się świeżymi produktami i smakami Morza Egejskiego.

Santorini to idealne miejsce na romantyczny wypad, spacery po urokliwych uliczkach, a także wypoczynek na pięknych plażach. Widoki na zachód słońca nad kalderą są niezapomniane, tworząc niepowtarzalny klimat, który przyciąga miliony turystów rocznie. (Cena fakultetu 150 E)

Czas wolny, rejs powrotny kolacja i nocleg.

Dzień 7  Dzień zasłużonego relaksu chalaroticos

- po leniwym śniadaniu czas wolny na plażowanie, piesze wędrówki. Hotel jest nad morzem w najbardziej uroczym miasteczku wyspy. Użyjmy sobie.

- obiadokolacja i nocleg

Dzień 8  Adijo Kreto!:

- śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Chanii oraz lot powrotny do Wrocławia (lot nie jest wliczony w cenę. ok 1000zł).

Kreta...
...objechaliśmy całą wyspę by wybrać dla Was najlepsze smaczki
Kreta to krystaliczna woda...
...taka...
...niekończącze się plaże...
i generalnie wybrzeże w 100 odsłonach...
i takie
i takie.
Obok mamy Santorini...
...Perissa na Santorynie...
... Kreta to poweneckie miasta...
przepyszne klimatyczne...
...restauracje nadmorskie
w Chanii
to miejsca baaardzo romantico
stare meczety
nasza autorska wycieczka zawiera w sobie też ultra ciekawe miejsca
tak jak te restauracje w górskich wioskach zasilanych wodospadami
to też dużo słońca
które sprawi, że pod taflą wody górskiego jeziora
...znajdziemy podwodne kreaturki
...takie jak te żółwie wodne jak ten.
Stacjonować będziemy głównie w naszym ulubionym i chyba najpiękniejszym miasteczku wyspy
...Rethymno...
Rethymno. To także port Wenecki i...
pozostałości po tym kupieckim narodzie znajdziemy na każdym kroku...
Grecja = morze = ryby = koty = wiadomix
I te kolory <3
Kreta to także chyba jedyne miejsce w Europie...
Gdzie można znaleźć taką Oazę palmową.
Zapraszamy na naszą wyprawę autorską na krańce Europy
zamień kwietniową słotę na wczesne lato
kreta0424
bottom of page