top of page
czechy 2.jpg

PRAGA i KUTNA HORA (UNESCO) w 3 DNI
z WIECZOREM CZESKIM

cena: od 750zł

i 2200 Kč  

+48 607 865 680

Zbiórka o 5.15 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław) wyjazd 5:30

TERMIN: 05-07.04.2024

Praga tytułem wstępu

W jakim celu rabin Maharal ulepił z gliny potwora - golema? Dlaczego Most Karola budowano przy pomocy jajek? I z jakiego powodu najlepszemu zegarmistrzowi Czech wypalono oczy? Tych i innych rzeczy dowiesz się z Wagabunda Travel na naszej 3 dniowej wędrówce przez Bohemię, podczas której odwiedzimy jeszcze drugą bardzo ważną miejscowość wpisana do UNESCO. Wszystko to w akompaniamencie muzyki i tańców folklorystycznych podczas wieczoru czeskiego.

Dzień 1 

Poranny przejazd w stronę granicy z krótkim postojem na kawę. Następnie dojazd do Pragi, gdzie eksplorację stolicy zaczniemy od najpiękniejszych zakątków. Jako starter godny monarszego stołu książęcy Wyszehrad. Po zapoznaniu się z narracją przewodnika i nasyceniu oczu pięknem tej sztandarowej atrakcji, udamy się na wzgórze Petrin Oprócz podziwiania panoramy stolicy Czech, również przespacerujemy się po ulokowanym na szczycie Petrzinskim Parku. Tegoż samego dnia odwiedzimy Stary Pałac Królewski, Katedrę Św. Wita, Bazylikę Św. Jerzego, przejdziemy się Złotą Uliczką. A na deser poznamy historię dzielnicy Mala Strana.

18.00 - Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2 

po śniadaniu (w cenie) udamy się na dalsze zwiedzanie Pragi. Zaczniemy od słynnego, praskiego zegar astronomicznego Orloja, przejdziemy na Plac Vaclava oraz będziemy rozkoszować się cudowną atmosferą Starego i Nowego Miasta. Zwiedzimy najlepiej zachowaną w Europie dawną dzielnicę żydowskąJosefov. Zwiedzanie zakończymy na Rynku Starego Miasta. Będziemy podziwiać kunszt zegarmistrzowski Orloja, czyli słynny, praski zegar astronomiczny. Podczas czasu wolnego będzie okazja na skosztowanie tradycyjnych czeskich specjałów (kto nie próbował jeszcze smaženýgo sýra?) i wygospodarujemy czas wolny na raczenie się wybornym piwem (posiłek i napitek w czasie wolnym we własnym zakresie).

17.00 – przyjazd do hotelu, chwila odpoczynku, zakupy w pobliskiej galerii, a na zamknięcie dobrego dnia 19.00-22.00 - Wieczór Czeski -  folklorystyczny show wraz z obfitym posiłkiem, muzyką, tańcami i piwem, winem bez ograniczeń (nie wnosimy własnego alkoholu), nocleg w hotelu

Dzień 3 

po śniadaniu (w cenie) przejazd do KUTNEJ HORY, zwanej Kamiennym Miastem dawnej mennicy królewskiej. Zwiedzanie wpisanego na Listę UNESCO Starego Miasta i katedry św. Barbary, jednej z najbardziej niezwykłych gotyckich świątyń Europy z bardzo oryginalną architekturą. Następnie spacer do Domu Kamiennego, jednego z najcenniejszych domów mieszczańskich z XV w., z piękną, bogato zdobioną ścianą frontową, Włoskiego Dworu oraz kolegium jezuickiego. Przy wąskich uliczkach znajdują się sklepiki z pamiątkami, a na rozległych miejskich placach - restauracje z ogródkami, gdzie przy kuflu piwa można podziwiać to zabytkowe miasto. Proponowana przerwa na obiad w Restauracji - skarzemy gdzie dobrze zjeść ( we własnym zakresie ok 300 – 350 kc) .Powrót do domu w godzinach wieczornych

praga kutna
bottom of page