top of page

JORDANIA
-
OWIANI PIASKAMI SAHARY
CZĘŚĆ 2

cena od 700 zł + 830 $

+ przelot

luxury badge

+48 660 731 963

Zbiórka na Lotnisku w Poznaniu

TERMIN: 22-29.03.2024
 

Jesteś z innego miasta? Istnieje możliwość spotkania na lotnisku w Ammanie. Wypełnij formularz kontaktowy. Pomożemy.

JORDANIA tytułem wstępu

Jordan jest krajem położonym na Bliskim Wschodzie, graniczącym z Izraelem, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. Znany jest przede wszystkim ze swojego bogatego dziedzictwa historycznego, takiego jak starożytne ruiny Petra i zamek w Ajlun. Głównym miastem kraju jest Amman, które jest zarówno kulturalnym, jak i ekonomicznym centrum Jordanii. Kraj ma też piękne naturalne atrakcje, takie jak Morze Martwe, które jest najniżej położonym miejscem na Ziemi. Jordan jest również znanym celem dla turystów szukających przygody, oferując wspaniałe możliwości wędrówek i nurkowania w czerwonym morzu. W marcu temperatura na północy wynosi przyjemne 20 stopni, a na południu nad morzem, może delikatnie przekraczać 25 stopni, więc kąpiele morskie i w basenie sprawią przyjemność. Idealna temperatura do zwiedzania i odpoczynku. Dzień trwa 12 godzin, więc możemy spokojnie cieszyć się nim w pełni.

Dzień 1 As-Salāmu ʿAlaykum Jordan - Przyjazd na lotnisko Królowej Alii - Wycieczka po mieście Amman - Amman.

Wylot z Polski i przylot do Jordanii. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym i przejście formalności imigracyjnych i celnych. Spotkanie z kierowcą i przejazd do Ammanu. Rozpoczniemy swoją wizytę w Jordanii od wycieczki po starej części miasta Amman, zwiedzając Cytadelę i Teatr Rzymski - dwie z najpopularniejszych atrakcji archeologicznych miasta. Podczas tej rozszerzonej wycieczki po mieście, przewodnik poprowadzi Cię przez uliczki, targi i sklepy starego miasta. Kolacja i nocleg w 4* hotelu w Ammanie.

Dzień 2 Amman - Jerash - Ajloun - Amman.

Dzisiaj (po śniadaniu) rozpoczynamy dzień od odwiedzenia Zamku Ajloun. Następnie udajemy się do starożytnej grecko-rzymskiej miasta Jerash, obejmującej brukowane ulice, kolumnady, wzgórzowe świątynie, teatry, przestronne place i dziedzińce, łaźnie, fontanny i mury miejskie. Przejazd do hotelu w Ammanie, kolacja i 4* nocleg.

Dzień 3  Amman - Madaba - Góra Nebo - Kerak - Warsztaty kulinarne - Petra.

Po śniadaniu, przejazd do miasta Madaba i odkrywanie niesamowitych bizantyjskich mozaik wykopanych z różnych miejsc w mieście. Zwiedzenie kościoła św. Jerzego, zobaczenie Mapy Madaby, najstarszej zachowanej mozaikowej mapy Ziemi Świętej.
Wjedziemy na biblijną Górę Nebo, miejsce na którym Mojżesz 34 wieki temu spojrzał na Ziemię Obiecaną, a później zmarł i został pochowany.
Podróż kontynuować będziemy na południe do starożytnego zamku krzyżowców w Karak. To tu odkryjemy labirynt kamiennych sal i przejść.
Miasto Karak było stolicą Moabu, a zamek dostarcza imponującego wglądu w umiejętności architektoniczne i militarne krzyżowców zaś jego położenie sprawia, że mamy ogląd panoramy całego miasta. 
Zameldowanie w hotelu, a następnie uczestnictwo w warsztatach kulinarnych.
Nocleg w hotelu 
4* w Petrze.

Dzień 4  Petra - Beduini - Arabska Noc - Wadi Rum

Po śniadaniu będziesz podziwiał piękno Zaginionego Miasta, Czerwono- Różowego Miasta - Petry, eksplorując liczne jaskinie i grobowce. Przejdziesz przez kanion i zachwycisz się wspaniałym Skarbcem, wejściem strzegącym starożytne miasto Nabatejczyków, które jest obecnie jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Następnie przejazd na pustynię Wadi Rum. Wraz z Beduinami nauczymy się przyrządzać kolację beduińską Zarb

- czyli mięso z warzywami grillowane pod ziemią, a następnie "damy nura w arabską noc, co ma w sobie ten żar, co sprawia, że czar chodzi z tobą jak cień, arabska noc, czy to jawa, czy sen?"... cytując słowa piosenki... przed nami  nocleg w 1000* hotelu - bo pod gołym rozgwieżdżonym niebem, w namiotach na mitycznej pustyni Wadi Rum.

Dzień 5  "Czerwona Planeta Mars" - safari JEEPami po pustyni Wadi Rum - Aqaba.

Po śniadaniu wyruszymy cieszyć się przygodą w dzikiej naturze. Przed nami 2-godzinne safari jeepem po czerwonych piaskach Wadi Rum, podążając śladami Lawrence'a z Arabii, wspinając się napędem 4x4 po wydmach i skałach tego marsjańskiego krajobrazu. Następnie przejazd do Aqaby i nocleg w 4* hotelu.

Dzień 6  Aqaba i Morze Martwe.

Po śniadaniu przejazd do najniższego punktu na Ziemi - Morza Martwego. Spędzimy dzień pływając i relaksując się w Morzu Martwym w jednym z kurortowych hoteli. Wypróbujemy ożywczych kąpieli w błocie, które znane są ze swoich zbawiennych właściwości dla skóry. Wieczorem oglądniemy magiczny zachód słońca nad wzgórzami Zachodniego Brzegu z widokiem na Jerozolimę. Kolacja i nocleg w 4* hotelu nad Morzem Martwym.

Dzień 7  Morze Martwe i luksus hotelowy SPA

Po śniadaniu nie musisz robić kompletnie nic. Możesz przeleżeć w swoim klimatyzowanym pokoju i pooglądać plazmowy telewizor, ale możesz też popływać w jednym z basenów, zażyć kąpieli błotnych, popluskać się w Morzu Martwym, albo oddać się w ręce specjalistek/specjalistów od masażu, aromatoterapii posiedzieć w SPA (fakultatywnie). Ostatnie spojrzenie na Ziemię Świętą. Kolacja i nocleg w 4* hotelu nad Morzem Martwym.

Dzień 8  Ma’a salama Jordan

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko Królowej Alii w celu odlotu do Polski.

jordan 24
bottom of page