top of page

MALETHAI,
MALEZJA I TAJLANDIA WYPRAWA AUTORSKA

cena od 6600 zł + 760 €

małe grupy

+48 660 731 963

luxury badge

Zbiórka na lotnisku (Warszawa). Godzina odprawy do potwierdzenia.

TERMIN:

luty 2024

(w zależności od promocyjnych cen biletów)

Malethai Autorska tytułem wstępu

Wyobraź sobie powrót do przyszłości cz. drugą i trzecią w jednym miejscu. "Latające pociągi" i kolonialna zabudowa. Misz masz, upał, harmider i masy ludzi. Ktoś rozstawił się z kuchenką pod sklepem Prady i sprzedaje smażony ryż. Dodaj do tego Indie, Chiny, Indonezję i dowolny kraj arabski, wraz ze wszystkimi zwyczajami, kulinariami i wierzeniami wyżej wymienionych, a otrzymasz stolicę Malezji, miasto które się kocha i nienawidzi zarazem, mityczne Kuala Lumpur. 

 

A Tajlandia? No cóż. To temat na osobną opowieść...

Krótki wycinek co zobaczysz w Tajlandii:

"Parafrazując Gombrowicza "Kto nie słyszał o Krabi ten trąba". Wprawdzie za stolicę wakacyjną Tajlandii uchodzi Phuket, ale jak to stolica, gwarna, głośna. Jeżeli lubisz takie klimaty, mamy złe wieści - Krabi jest inne.
Kameralne, ekskluzywniejsze, klimatyczne i przede wszystkim mniej popularne niż Phuket (nie trzeba ciągnąć ze sobą parawanu, w celu wiadomym). Plan jest taki.

Wsiadasz na łódź motorową, pędzisz niesiony falami na samotną wyspę, rozciągasz ciało na białym piasku, słońce muska skórę, a ty napawasz się widokiem akwamaryny Morza Andamańskiego. Kilka butelek "Changa" dalej zdajesz sobie sprawę, że nie leżysz już pod kokosem, a jesteś znowu na łodzi. Mkniesz na plan filmowy "The Beach". Nie ma tu Leonardo di Caprio, ale jesteś ty i jeden z piękniejszych widoków na świecie. Następna wyspa, a ty z maską gonisz kolorowe ryby pierzchające między dychotomię rafy koralowej. Brzmi dobrze? Będzie lepiej, gdy zobaczysz Szmaragdowe Jezioro, wkroczysz do strzelistych świątyń, a na deser wskoczysz do gorących źródeł. 

...Potem położysz się na plaży i będziesz się wypiekał, godzinami, drink, plaża, drink, plaża, drink, plaża. Mamy też basen. Wspominałem o tajskiej kuchni? Nie ma lepszej".

Dzień 1 

- Wyjazd na lotnisko i przelot z Warszawy do Kuala Lumpur w Malezji (najprawdopodobniej Qatar Airways lub Emirates - lot nie jest ujęty w kalkulacji).

Dzień 2 

- Przylot do stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek i zakupy.

Dzień 3  

- Zwiedzanie KLColonial District, Pasar Seni Dzielnica Malajska, Jalan PetalingChina Town, Jalan Alor – ulica z jedzeniem z całej Azji. Odpoczynek i nocleg w hotelu.

Dzień 4  

- Całodzienna podróż do kompleksu hinduistycznych świątyń osadzonych w jaskiniach Batu Caves. Odwiedzimy dzielnicę „Małych Indii” i skosztujemy lokalnych specjałów. Wieczorne zwiedzanie miasta – Wieże Petronas.

Dzień 5  

- Poranny przejazd do górskiego Cameron Highlands. To obszar w Malezji położony na wysokości około 1500 m. n.p.m. Wzgórza pokryte są głównie lasem tropikalnym i krzewami herbaty, w Malezji swą sławę zawdzięczają truskawkom i przepięknym kwiatom. Zakwaterowanie w hotelu oraz czas wolny.

Dzień 6  

- Całodzienna wycieczka samochodem terenowym z przewodnikiem lokalnym: Zwiedzanie pól herbacianych z degustacją herbat, sernika w stylu malezyjskim oraz podglądanie procesu zbioru i przetwórstwa liści herbacianych. Lunch i zdobycie szczytu Gunung Brinchang (6,666 stóp), trekking przez prawdziwą dżunglę, poszukiwania gigantycznego kwiatu raflezji, zwiedzanie farmy motyli tropikalnych, podziwianie storczyków i owadożernych roślin wysokogórskich oraz wiele innych atrakcji. Nocleg.

Dzień 7 

- Autobus powrotny do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek i ostatnie zakupy. Wieczorem podziwianie panoramy miasta ze szczytu jednego z najwyższych budynków w mieście. W cenie uroczysta kolacja pożegnalna z drinkami. Nocleg w hotelu.

Dzień 8 

- Wylot do Tajlandii do urokliwego nadmorskiego kurortu Krabi – świetnej bazy wypadowej do eksploracji najpiękniejszych tajskich wysepek. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.     

Dzień 9

- Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie*: Całodniowa wycieczka po rajskich wyspach (np. wyspa, na której powstał film z Leonardo Dicaprio The Beach). Poza możliwością napawania się jednym z najpiękniejszych widoków tej planety, będziemy mogli zakosztować nurkowania z maską. Towarzyszyć będą nam tropikalne ryby pierzchające wśród rafy koralowej w kilku specjalnych miejscach (również na otwartym morzu - snorkling w kamizelce). Nocleg w hotelu.  

Dzień 10

- Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie*: Rejs łodzią długoogonową na najpiękniejszą plażę prowincji, z ultra ciekawymi formacjami skalnymi, jaskiniami krasowymi zamieszkałymi przez setki nietoperzy, a także intrygującą "Kapliczkę Księżniczki" naszpikowaną ciałogiętkimi wotami. Nocleg w hotelu.

Dzień 11

- Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie*: rano lekcje gotowania kuchni tajskiej lub w zależności od dostępności (otwarty tylko w niektóre dni) wyjazd na targ nocny w sercu prowincji, gdzie skosztujemy specjałów prosto z kutra, drinków z bambusa, a dla odważnych prażonych larw kokosowych. Nocleg w hotelu. 

Dzień 12

- Śniadanie w hotelu. Przelot do Bangkoku. Czas wolny na zakupy i masaże. Nocleg.

Dzień 13

- Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka po Bangkoku z lokalnym przewodnikiem (lunch w cenie). Odwiedzimy między innymi Wielki Pałac, Wat Pho ze złotym leżącym Buddą i Wat Arun. Nocleg w hotelu. Dla chętnych – korzystanie z uroków nocnego życia na Khao San Road - z przejazdem tuk-tukami.

Dzień 14

Śniadanie w hotelu. Wycieczka z lokalnym przewodnikiem po ruinach miasta Ayutthaya zwanego nie bez przyczyny Angkor Watem Tajlandii, zwiedzimy kompleks świątyni, poznamy historię tego niesamowitego miejsca, tajniki tajskiego buddyzmu oraz zatrzymamy się na zdjęcie z antyczną "głową Buddy wrośniętą w drzewo" Bodhi. Lunch w cenie. Po południu czas wolny na street food, soki z purpurowego smoczego owocu, ananasów słodkich jak miód, masaże i drinki. Powrót do hotelu i nocleg. Dla chętnych – nocne zwiedzanie dzielnic rozkoszy i czerwonych latarni.

Dzień 15

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i wylot powrotny do Polski.

*Fakultatywnie - płacisz za wycieczkę fakultatywną dokładnie tyle ile ona kosztuje. My ze swojej strony nie doliczamy do niej marży. 

Malethai
bottom of page