top of page

SŁOWACJA - TATRZAŃSKIE GORĄCE ŹRÓDŁA, JASKINIE I ZAMKI

cena od 940zł

+48 607 865 680

Zbiórka o ...do ustalenia (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław) wyjazd ...do ustalenia

TERMIN: 01-03.09.2023

Słowackie tatrzańskie gorące źródła, jaskinie i zamki tytułem wstępu:

Czechy, dość mocno zeksplorowane przez Dolnoślązaków, natomiast Słowacja zwykle ogranicza się do kurortów narciarskich, ewentualnie Bratysławy i to tyle. Olbrzymi błąd. Ten kraj ma do zaproponowania bardzo wiele. Liczne fortyfikacje i warownie wieńczące strzeliste szczyty, potoki przecinające zielone doliny, szmaragd jezior uwięziony w szarych skałach, jedyne w swoim rodzaju jaskinie lodowe wpisane do UNESCO czy małe miasteczka przepełnione cygańskim folklorem (tak, tak, nie Rumunia, a Słowacja właśnie jest najbardziej romskim krajem na świecie biorąc pod uwagę liczebność populacji Słowaków). Dodajmy do tego kuchnie, tak lubianą nad Wisłą i piwo np. Smadnego Mnicha i mamy przepis na sukces.

Dzień 1 

- poranny wyjazd z Wrocławia i przejazd do Liptovskiego Mikulasza. Położenie na wschodnim brzegu zbiornika wodnego Jeziora Liptowskiego (Liptovská Mara) oraz bliskość Tatr Niskich, Tatr Zachodnich  i gór Chočské Vrchy predestynuje go do roli jednego z najbardziej znanych ośrodków ruchu turystycznego na Słowacji. Zwiedzanie miasteczka.
- następnie przejedziemy do słynnego na świecie systemu Jaskiń Demianowskich gdzie odwiedzimy Jaskinię Lodową.
- zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu

Dzień 2 

- śniadanie i wyjazd na Chopok najwyższy szczyt tatr niżnych - wjazd i zjazd kolejka linową
- następnie kierunek Nowa Spiska Wieś oraz Zamek na Spiszu

- na otoczonym górami słowackim Spiszu, wśród pól, pagórków i lasów góruje zamek. Twierdza jest tak potężna, że widać ją już z daleka. To Zamek Spiski – jeden z największych i najbardziej imponujących zamków - ruin Europy Środkowej. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zachwyca nie tylko wielkością, ale też burzliwą historią, a nasz pilot/przewodnik wyjaśni z niuansami jej zawiłości.
- by wygrzać kości po rześkim górskim powietrzu, dzień zakończymy wizytą w basenach termalnych w Popradzie (3h)
- obiadokolacja i nocleg

Dzień

- śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Orawskiego Zamku wybudowanego na sposób „orlego gniazda“, na skale nad rzeką Orava i zwiedzanie
- wieczorny przyjazd do Wrocławia

Słowacja Mikulas
bottom of page