top of page

MORITZBURG - PAŁAC NA WODZIE, WINNICE PAŁACU WACKERBARTH I SAKSOŃSKI SZLAK WINNY, NIEMCY

cena: od 220zł

+48 607 865 680

Zbiórka o 6.45 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław) wyjazd 7:00

TERMIN: 14.10.2023

Moritzburg i Saksoński Szlak winny tytułem wstępu

Zapraszamy na wyjazd do Moritzburga , gdzie podziwiać będziemy dawny renesansowy dwór, przebudowany na imponujący pałac myśliwski w czasach króla Augusta II Mocnego. To kolejne miejsce związane z osoba tego władcy - po Dreźnie, Stolpen, Miśni- jakie odwiedziliśmy w czasie poprzednich wycieczek. Architektura pałacu w Moritzburgu wspaniale wpisana jest w otaczający krajobraz, co potęguje estetyczne wrażenia. Zwiedzanie wnętrz i spacer wokół obiektu. 

Następny punkt programu to pałacyk Wackerbarth- połączenie rezydencji, pawilonu do podziwiania okolicznych winnic, ulokowanych na wapiennych zboczach, barokowego ogrodu – a także nowoczesnej manufaktury wyrobu wina. Podczas wizyty poznamy historię tego miejsca.

Ostatni punkt programu to Wzgórze Marii, gdzie poznamy tajniki sukcesu tworzenia jednego z najzdrowszych napojów świata - wina, jak i zwiedzimy samą winnicę, by zaraz potem oddać się degustacji.

Dzień 1 

- wyjazd z Wrocławia w godzinach porannych. Przejazd do Saksonii – do Moritzburga.

- zwiedzanie Pałacu Moritzburg. Już w czasach renesansu łowiecka stolica Saksonii. Niewielki obiekt z tamtej ery, staje się dzięki Augustowi II Mocnemu imponującym pałacem myśliwskim, z architekturą świetnie wpisaną w otaczający krajobraz. Zapraszamy nie tylko do zwiedzenia samych wnętrz, ale i do zobaczenia wystawy o faktach i mitach związanych z postacią słynnego polsko-saskiego władcy

- spacer w ogrodach pałacowych

Następny punkt programu to kolejne malownicze miejsce, gdzie u stóp winnych wzgórz Radebeul, saksoński dwór celebrował swoje huczne święta.

- następnie zobaczymy z zewnątrz Pałac Wackerbarth, który jest swoistym połączeniem rezydencji, pawilonu Belvedere, barokowego ogrodu oraz nowoczesnej manufaktury wina i szampana. Podczas naszej wizyty poznamy historię tego miejsca, ale i jego współczesność. Będziemy mieli chwilkę czasu, by zaznajomić się z ofertą handlową tutejszego wina, rozlewanego do butelek z fantazyjnymi etykietami. Damy sobie moment na zakup trunków i udamy się w drogę do dodatkowego punktu programu.

- odwiedzimy następną winnicę miśnieńskich stoków - Wzgórze Marii z godzinnym wykładem podczas zwiedzania przybytku, który szczęśliwie zakończony będzie degustacją aż 3 rodzajów win wytwarzanych tu na miejscu.

- powrót do Wrocławia około godziny 21:00.

Moritzburg
bottom of page