top of page

WIEDEŃ I DOLINA WACHAU - Z REJSEM PO DUNAJU WŚRÓD WINNIC I STARYCH ZAMCZYSK WRZESIEŃ

+48 607 865 680

Zbiórka o 7.00 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław) wyjazd 7:30

TERMIN: 14-17.09.2023

Wiedeń i Dolina Wachau

Wiedeń – stolica i największe miasto Austrii. Miasto statutarne, tworzące jednocześnie odrębny kraj związkowy. Historyczne centrum miasta, pełne zabytków ze wszystkich epok historycznych z przewagą XIX-wiecznego historyzmu i secesji przełomu XIX i XX w., zostało w 2001 wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To tu znajdują się sławetne kawiarnie wiedeńskie, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa nie jako pojedyncze miejsce, ale zespół miejsc określanych niematerialnym dziedzictwem kulturowym. Ze względu na bogactwo atrakcji, Wiedeń należy do najchętniej odwiedzanych miast Europy. Umiejscowiony jest w północno-wschodniej części kraju, nad Dunajem i nad tą rzeką warto się pochylić, bowiem to ona oprócz samego Wiednia będzie clou programu. To właśnie w naddunajskiej Dolinie Wachau odnajdziemy jedne z najpiękniejszych krajobrazów starego kontynentu. W nieckach uprawy winogron fantazyjnie poprzetykane winnicami, a ze zboczy spoglądać będą na nas stare zamczyska i warownie. Uczta dla oczu i nie tylko. Plan jest taki:

Dzień 1 

Wyjazd z Wrocławia o godz 7.30. Przyjazd do stolicy Austrii w godzinach popołudniowych - tego dnia zwiedzimy wzgórze Kahlenberg, miejsce odsieczy wiedeńskiej króla Jana III Sobieskiego, następnie przejedziemy do Grinzig - wioski winiarzy. Na powrocie odwiedzimy winnicę z przepięknym widokiem, gdzie dowiemy się jakie wina rodzą stoki Austrii, a następnie sprawdzimy smak lokalnego wina podczas degustacji w winnicy. Obiadokolacja około godziny 19:00 i nocleg w hotelu.

Dzień 2 

Po śniadaniu przejazd do centrum Wiednia. Spacer po tzw. Ringu z okazałymi budowlami: Ratusz, Kościół Wotywny, Parlament, Opera, Plac Marii Teresy z bliźniaczymi budynkami, Muzeum Historii Sztuk Pięknych i Muzeum Historii Naturalnej z monumentalnym pomnikiem Marii Teresy, zwiedzimy także starówkę. Czas wolny na odpoczynek przy kawie w jednej z Kawiarni Wiedeńskich (wpisanych do UNESCO), przy słynnym torcie SacheraNastępnie przejdziemy uliczkami dawnych dworskich rzemieślników do zimowej rezydencji HabsburgówHofburga po czym nastąpi przejazd do Belwederu - barokowego kompleksu pałaców i ogrodów należących wcześniej do księcia Eugeniusza SabaudzkiegoZwiedzanie wnętrz Hofburga - zbiory cesarskich sreber /Silberkammer/, pałacowe  apartamenty i muzeum Sissi. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Dzień 3  

Po śniadaniu wyprawimy się do malowniczej Doliny Wachau, winnego regionu wpisanego na Listę UNESCORejs statkiem po Dunaju (w cenie). Rejs przebiegać będzie przez trasę ze Spitz do Melk, wśród urodzajnych krajobrazów przesyconych zielenią winnic, przeplatanych starymi zamczyskami. Podczas rejsu kelnerzy za opłatą serwują lokalne wina i piwo, to dobry moment, aby napawać się widokami w akompaniamencie rieslingów. W programie: Melk - barokowe opactwo Benedyktynów (dziedziniec) i czas wolny w pięknym starym mieście. Durnstein - w czasie wolnym możliwość degustacji w lokalnych sklepikach oraz zakupu charakterystycznych dla tego regionu win, morelowych przysmaków, a przede wszystkim słynnej Marillien Schnaps (morelówki). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych wyjazd na wycieczkę fakultatywną "Wiedeń Nocą".  

Dzień 4  

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu.Na powrocie przejazd do Schonbrunn, czyli tym razem letniej rezydencji Habsburgów. Zwiedzanie pałacu z zewnątrz oraz spektakularnych, znanych na cały świat ogrodów Sisi. Wyjazd do Polski ok. 14:00 Obiad na terenie Czech (we własnym zakresie - z napojem ok 300 CZK). Przewidywany powrót do Wrocławia godz 22.00

wieden i wachau wrzesien
bottom of page