top of page

GRECJA AUTOKAROWA - WOLNE ŻYCIE NA PROWINCJI
+ 2 NOCLEGI TRANZYTOWE 

+48 607 865 680

Zbiórka o 5.45 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław) wyjazd 6:00

TERMIN: 20-31.08.2023

Grecja tytułem wstępu

Kolebka cywilizacji europejskiej, kraina mitów i dawne imperium, a dziś? Ikona popkultury za sprawą filmu Mamma Mia - tak, tak 66% naszego wagabundowego składu też kocha ten film ;)
To, co kochamy jednak na 100% to klimat tego filmu. Wioski w górach, z dala od wielkich miast i do tego falujące nieopodal Morze Egejskie. Taki ma być po części ten wyjazd. Wolne życie na prowincji. Z drugiej strony postanowiliśmy odwiedzić Meteory, Olimp, współstolicę kraju Saloniki, wypłyniemy w rejs na Skiathos, zobaczymy jak skrzą nam się nogi na złotej plaży Kukunaris, wygrzejemy się w gorących źródłach). W końcu mówi się o Grecji - Seszele Europy. Przekonaj się, czy faktycznie...

Dzień 1 Film Drogi - Polska - Serbia:

Zbiórka i wyjazd z Wrocławia o  godzinie 6:00 przejazd przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię. W godzinach popołudniowych przewidziany jest dłuższy postój z możliwością zakupu ciepłego obiadu. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu na terenie Serbii nocleg.

Dzień 2 Kalimera Grecjo! Mamma Mia na żywo, czyli Riwiera Olimpijska:

Po śniadaniu w hotelu wyjazd w godzinach porannych i przyjazd na miejsce do Grecji w godzinach wieczornych na obiadokolacje. Zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 3  Dzień Autentycznej Grecji - Grecki Bazar:  

- po śniadaniu odwiedzimy prawdziwy wędrowny grecki bazar, który rozkłada się w miasteczkach Riwiery Olimpijskiem. To tu Grecy kupują najdorodniejsze owoce, warzywa, dary morza, tsipuro. To tu proponujemy zaopatrzyć się w fantastyczne oliwki w 20 odmianach. Znajdziemy tu m.in. oliwki zielone, czerwone, kalamaty, czarne, podłużne, małe, średnie, gigantyczne, niedrelowane, a także faszerowane papryczką, migdałami, ziołami, jalapeno, czosnkiem. Warto zakupić tu też oliwę, ser feta po prawej stronie od wejścia na targ, rzeczone tsipuro (ouzo), papryczki pepperoni w zalewie, a także słynny grecki czosnek. Po zakupach powrót i czas wolny na piesze wycieczki i plażowanie, obiadokolacja  i nocleg                        

Dzień 4  Dzień Olimpu:

- po śniadaniu relaksująca wycieczka na Olimp z przewodnikiem; Klasztor św. Dionizego, panorama Riwiery Olimpijskiej ze schroniska Stavros pod Olimpem, zwiedzanie miejscowości Litochoro wraz z wąwozem rzeki Ennipeas, twierdza Castro.

- po powrocie ok. godziny 16.00 czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, odebranie suchego prowiantu na jutrzejszy rejs, odpoczynek i nocleg.

Dzień 5  Rejs na "wyspę Mamma Mia" - Skiathos:

- wczesny wyjazd autokarem (suchy prowiant na śniadanie) do portu Achilio

- rejs na wyspę Skiathos z pilotem

- na statku program artystyczny „Kapitana Kostasa”, swoiste show, które stało się już legendą

- uczestnictwo w nauce tradycyjnych greckich tańców (syrtaki) i inne atrakcje

- zwiedzanie stolicy wyspy

- panorama wyspy z kościelnego wzgórza

- zapoznanie się z architekturą Sporad Północnych

- czas wolny (polecamy owoce morza)

- plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż Europy - Kukunaris - srebrno złotej plaży, która swój niepowtarzalny poblask zawdzięcza dużej ilości miki. - powrót do hotelu około godz 22:00, obiadokolacja i nocleg

Dzień 6  Dzień UNESCO Palias Pantheleimonas:

- po leniwym śniadaniu czas wolny na plażowanie, piesze wędrówki. Polecamy spróbować Souvlaki - greckiej przekąski z grillowanym mięsem. Pyszne!

- po obiadokolacji około godz.19:00 wyjazd autokarem do miasteczka w górach Palias Pantheleimonas - najstarszego w rejonie miasta wpisanego do UNESCO - dla nas to miejsce, gdzie ładuje się dobrą energię na całą resztę wyjazdu

- powrót do hotelu około godz. 23:00 i nocleg    

Dzień 7  Dzień Relaksu + fakultet Mityczna wyprawa Pociągiem Wąskotorowym po "Złote Runo" Pelion i Volos

- po leniwym śniadaniu czas wolny na plażowanie, piesze wędrówki, proponujemy podziwianie wolnego greckiego życia na prowincji i kontemplację z kieliszkiem wina piękna Morza Egejskiego z perspektywy plażowych knajpek...

- obiadokolacja i nocleg albo...

- FAKULTETMityczna wyprawa Pociągiem Wąskotorowym po "Złote Runo" Pelion i Volos (cena 50 € płatna na miejscu)

Volos to miasto portowe położone u wybrzeży Morza Egejskiego.

W greckiej mitologii zwany Miastem Argonautów, w starożytności  nosiło nazwę Jolkos.

Współczesne Volos to urokliwe, portowe miasto w otoczeniu wspaniałych gór Pelion, z piękną promenadą, przystanią jachtową, portem, sklepami, licznymi kawiarniami, restauracjami i gwarnymi tawernami.
Wioski usytuowane na zboczach Pelionu, mają niepowtarzalne domy „Pelian” wykonane z zielonego, niebieskiego lub szarego łupka wraz z malowanymi drewnianymi ramami okiennymi i drzwiami.

Pelion Railway to Linia Wąskotorowa do miasteczka Milies, gdzie mogą się Państwo z nami dostać. Kolejka jedzie z prędkością ok. 20km/h przez malownicze, zielone krajobrazy Pelionu – wąwozy, mostki, zbocza górskie, tunele, gaje oliwne, lasy. Wspinając się coraz wyżej, można podziwiać panoramę Zatoki Pagasyjskiej. Trasa liczy 15 km i posiada wybitne walory krajobrazowe.

Miasteczko Milies zaskoczy Was swoją urodą!

To jedna z perełek wśród greckich miasteczek, schowana wysoko w górach. Stare domy, czy też rezydencje, utrzymane w pięknym stylu peliańskim - w większości z kamienia, pokryte dachem z łupka, schowane w gąszczu zieleni, pełne klimatycznych kamiennych uliczek, kamiennych mostów, kamiennych schodów. Tu można się gubić bez końca i co ważne, Milies nie jest zadeptane przez turystów.

- obiadokolacja i nocleg

Dzień 8  Dzień Meteorów:

- wczesne śniadanie i wyjazd autokarem z przewodnikiem do Meteorów

- po drodze przystanek przy Źródłach Afrodyty i Kościółku Paraskiewy

- przejazd i wizyta w jednej z dwóch najsławniejszych wytwórni ikon bizantyjskich

- udział w pokazie tworzenia i malowania ikon

- wyjazd na Masyw Meteorów i wizyta w klasztorze z lokalnym przewodnikiem.

- powrót do hotelu nad Morzem Egejskim ok. godz. 17:00, czas wolny, obiadokolacja i nocleg

Dzień 9  Dzień (The)Salonik - współstolicy kraju:

- śniadanie i wyjazd autokarem z przewodnikiem do miasta Saloniki - współstolicy kraju, miasta stołecznego regionu Macedonii, miejsca narodzin Cyryla i Metodego, Ataturka, nazwane na cześć siostry Aleksandra Wielkiego.

- zwiedzanie miasta - spacer z przewodnikiem

- wstęp i zwiedzanie Rotundy

- warto skosztować chałki w polewie czekoladowej, nadziewanej kasztanami jadalnymi lub pastą cytrynową

- powrót do hotelu nad Morzem Egejskim ok. godz. 17:00, czas wolny, obiadokolacja i nocleg

Dzień 10  Dzień Relaksu Gorące Źródła:

- po leniwym śniadaniu czas wolny, a następnie wyjazd na wycieczkę do greckich term - gorących źródeł Pozor/Loutraki, czas na odpoczynek, powrót do Leptokarii, obiadokolacja, nocleg

Dzień 11  Adijo Grecjo!:

- po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną, nocleg w hotelu w Serbii

Dzień 12  Kalimera Polsko!:

- po śniadaniu, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną do Polski - przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych

grecja
bottom of page