top of page

POCZDAM - WŁOCHY
I HOLANDIA W NIEMCZECH

cena będzie dostępna 12/22

+48 607 865 680

Poczdam tytułem wstępu

Kierunek Brandenburgia. Tylko parę godzin dzieli Cię od poznania, czym naprawdę jest beztroska. Pałac Sanssouci (Schloss Sanssouci) to definitywnie jedna z najbardziej widowiskowych rezydencji w tej części Europy. Poczdam jako siedziba władyków pruskich sięga XVII wieku, ale Sanssouci to dopiero wiek XVIII. Fryderyk II Wielki to władca o bardzo ciekawej biografii, ale absolutny mizantrop. Sanssouci powstałoby mógł oddać się temu co kochał najbardziej — koncertom, literaturze i filozofii. Stąd też pomysł na nazwę pałacu — sanssouci znaczy z francuskiego beztroska.

Dzień 1

- zbiórka w godzinach porannych i wyjazd z Wrocławia do Poczdamu

- zwiedzanie miasta z dzielnicą holenderską, największy poza Amsterdamem kompleks holenderski na świecie. Na moment zapomnimy, że jesteśmy w Niemczech. Spacer po zabytkowych ulicach niderlandzkich umili nam pasjonująca narracja naszego pilota.

- zwiedzanie kompleksu Sanssousi z pałacem UNESCO - ten pękający w szwach zbiór dzieł przywiezionych z Italii, orientu, dziesiątki zakamarków pałacowych i kilkanaście olbrzymich sal przerośnie oczekiwania nawet największych malkontentów. Polski przewodnik opowie w ogółach i szczegółach historię każdej z sal. Następne takie miejsce w Wiedniu. 

- spacer po parku i to nie byle jakim. Odwołujące się do starożytnego Rzymu rzeźby Neptuna, muz, fantazyjne fontanny przeplatane kwiecistymi kobiercami i dalekowschodnimi dziełami sztuki sprawią, że nie będziesz chciał wyjść z zaczarowanych ogrodów. Gdy włączysz audioguide usłyszysz absolutnego mistrza historii, naszego pilota, który przez całą drogę opisywać będzie dzieje tych terenów.

- zwiedzanie Poczdamu  i czas wolny na niemiecki weissbier i to czym aglomeracja Berlina stoi.

- powrót do Wrocławia w godzinach późno-wieczornych.

Poranna zbiórka o 5:15 rano na Dworcu Nadodrze (Wrocław)

TERMIN:  ...06.2022

grupa > 40 os.  

grupa > 30 os.

 grupa > 20 os.

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości ...zł płatna w dniu zapisu. Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 3% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

- w związku z rosnącym poziomem inflacji, biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany cen w przypadku drastycznych wzrostów kosztów wykonania usługi. W takim przypadku klient będzie poinformowany o takiej zmianie i będzie miał możliwość rezygnacji z usługi lub też zaakceptowania nowej ceny.

opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie

ubezpieczenie podróżne NNW + KL

transport premium + opłaty parkingowe i autostradowe

wszystkie atrakcje wg. programu + bilety wstępu 

poczdam
bottom of page