top of page

WĘGRY AUTORSKIE - SZLAK WINNY I BUDAPESZT
W 4 DNI

cena od: 620 zł + 140 € 

+48 660 731 963

Autorski Budapeszt i Szlak Winny tytułem wstępu

Nasze wyjazdy do Budapesztu cieszą się olbrzymią popularnością i słusznie, bo to niezaprzeczalnie jedna z najwspanialszych stolic świata. Zachwyca XIX-wieczną zabudową, oczarowuje Dunajem, którego panorama najpiękniej prezentuje się wieczorem zwłaszcza podczas rejsu. Kościół Macieja z fantazyjnym dachem i przebogatą ekspozycją, Baszta Rybacka - niczym Rivendell z Władcy Pierścieni, a wieczorem cygańskie czardasze w jednej z lokalnych knajpek toż to węgierski Broadway. Ale jakby tak wyrwać się poza miasto i zobaczyć Węgry trochę mniej znane? Wraz z naszym lokalnym przewodnikiem Thomasem opracowaliśmy plan na wystrzałowe Węgry. Co w kraju jest najlepszego poza stolicą z metrem (naturalnie też nim podróżujemy jak kultowym "Kontroll")? Magnesem przyciągającym tłumy są termalne źródła. Ale te w stolicy trochę oklepane i nudne. Co powiecie na gorące wody w jaskiniach? A jakby ktoś się chciał rozgrzać od środka, to ten autorski wyjazd prowadzi szlakiem winnym, a kto jak nie Węgrzy opowiedzą nam o Tokaju przy lampce tokaju w winnicach Doliny Pięknej Pani? Mamy tez kilka innych niespodzianek. Posłuchajcie.

Dzień 1

Dzień 2

Dzień 3

Dzień 4

Wyjazd z Wrocławia w godzinach nocnych ok. 22:00 

Poranny przyjazd do stolicy WęgierBudapesztu. Spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Pesztu. Odwiedzimy między innymi Plac Bohaterów, gdzie zobaczymy budynek Muzeum Sztuk Pięknych, Bazylikę, Plac Wolności, Parlament, Pomnik Milenium a dalej Park Miejski z quasi-transylwańskim zamkiem Vajdahunjad oraz budynkiem jednych z najsłynniejszych term w Budapeszcie – term Szechenyi oraz dotrzemy do zabytkowej Hali Targowej, gdzie zatrzymamy się na zakup lokalnych specjałów. Następnie wyruszymy na zwiedzanie BudyWzgórze Zamkowe, a tu m.in. Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Pałac Królewski.

Odwiedzimy także Wzgórze Gellerta z cytadelą i pomnikiem wolności. Przepiękne widoki na panoramę miasta gwarantowane!

Full wypas obiadokolacja w Czardzie z muzyką lokalną na żywo i winem o godzinie 18:00.

Wieczorny rejs po Dunaju: 20:30 podczas którego podziwiać będziemy iluminacje nocnego Budapesztu. Nocleg w hotelu.

Po śniadaniu wyruszymy do Egeru - kąpiel w jaskini Miskolctapolca, zwiedzanie, zamek i katakumby, katedra, barokowe centrum miasta. Następnie kolacja i degustacja wina w Dolinie Pięknej Kobiety w Egerze - prywatne piwnice z winami, czas wolny, zakupy wina. Obiadokolacja z degustacją wina (2 wina) w czardzie. Powrót do Budapesztu na nocleg w hotelu.

Śniadanie, wymeldowanie z hotelu, przejazd, poranny spacer i czas wolny w bajkowym Szentendre - jednym z TYCH klimatycznych miejsc, które tak kochamy, prawda? Przerwa obiadowa, po obiedzie podróż powrotna.

Zbiórka o 21:45 na Dworcu Nadodrze (Wrocław), wyjazd 22:00

TERMIN: 22-25.09.2022

opieka organizatora + przewodników lokalnych + zestaw słuchawkowy audioguide 

ubezpieczenie podróżne NNW + KL + TFG + TFP

przejazd wygodnym, klimatyzowanym autokarem premium (m.in. serwis kawowy w cenie) + opłaty autostradowe i parkingowe

zakwaterowanie w hotelu  3* w pokojach 2-3-4 osobowych z łazienkami

2 x śniadanie, 2x full-wypas obiadokolacja z winem, zabawą taneczną i muzyką lokalną na żywo

rejs statkiem po Dunaju z nocną panoramą Budapesztu

przejazd najstarszym metrem na kontynencie

wszystkie bilety wstępów do atrakcji wymienionych w programie oraz degustacje i zabawy w czardach (węgierskich tawernach z niezapomnianym show)

grupa > 40 os. 620 zł + 140 € 

grupa > 30 os. 720 zł + 145 € 

grupa > 20 os. 920 zł + 160 € 

psst... Bonusowa relacja z węgierskiego tripu (2021) pod ikonką aparatu

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości 420zł płatna w dniu zapisu. Euro płatne w autokarze.

Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 3% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

- w związku z rosnącym poziomem inflacji, biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany cen w przypadku drastycznych wzrostów kosztów wykonania usługi. W takim przypadku klient będzie poinformowany o takiej zmianie i będzie miał możliwość rezygnacji z usługi lub też zaakceptowania nowej ceny.

WĘGRY
bottom of page