top of page

Malezja i Tajlandia

Wyobraź sobie powrót do przyszłości cz. drugą i trzecią w jednym miejscu. "Latające pociągi" i kolonialna zabudowa. Misz masz, upał, harmider i masy ludzi. Ktoś rozstawił się z kuchenką pod sklepem Prady i sprzedaje smażony ryż. Dodaj do tego Indie, Chiny, Indonezję i dowolny kraj arabski, wraz ze wszystkimi zwyczajami, kulinariami i wierzeniami wyżej wymienionych, a otrzymasz stolicę Malezji, miasto które się kocha i nienawidzi zarazem, mityczne Kuala Lumpur. 

 

A Tajlandia? No cóż. To temat na osobną opowieść...

cena: 3900zł+500 $

+48 660 731 963

lub

+48 660 732 012

Malezja i Tajlandia tytułem wstępu

Krótki wycinek co zobaczysz w Tajlandii:

"Parafrazując Gombrowicza "Kto nie słyszał o Krabi ten trąba". Wprawdzie za stolicę wakacyjną Tajlandii uchodzi Phuket, ale jak to stolica, gwarna, głośna. Jeżeli lubisz takie klimaty, mamy złe wieści - Krabi jest inne.
Kameralne, ekskluzywniejsze, klimatyczne i przede wszystkim mniej popularne niż Phuket (nie trzeba ciągnąć ze sobą parawanu, w celu wiadomym). Plan jest taki.

Wsiadasz na łódź motorową, pędzisz niesiony falami na samotną wyspę, rozciągasz ciało na białym piasku, słońce muska skórę, a ty napawasz się widokiem akwamaryny Morza Andamańskiego. Kilka butelek "Changa" dalej zdajesz sobie sprawę, że nie leżysz już pod kokosem, a jesteś znowu na łodzi. Mkniesz na plan filmowy "The Beach". Nie ma tu Leonardo di Caprio, ale jesteś ty i jeden z piękniejszych widoków na świecie. Następna wyspa, a ty z maską gonisz kolorowe ryby pierzchające między dychotomię rafy koralowej. Brzmi dobrze? Będzie lepiej, gdy zobaczysz Szmaragdowe Jezioro, wkroczysz do strzelistych świątyń, a na deser wskoczysz do gorących źródeł. 

...Potem położysz się na plaży i będziesz się wypiekał, godzinami, drink, plaża, drink, plaża, drink, plaża. Mamy też basen. Wspominałem o tajskiej kuchni?

Nie ma lepszej".

Dzień 1

- Wyjazd na lotnisko i przelot z Warszawy do Bangkoku w Tajlandii.

Dzień 2

- Przylot, odpoczynek i nocleg w hotelu

Dzień 3

- Śniadanie w hotelu. Całodniowa wycieczka po Bangkoku z lokalnym przewodnikiem (lunch w cenie). Nocleg w hotelu. Dla chętnych – korzystanie z uroków nocnego życia na Khao San Road.

Dzień 4

- Śniadanie w hotelu. Wycieczka z lokalnym przewodnikiem po ruinach miasta Ayutaya zwanej Angkor Watem Tajlandii. Lunch w cenie. Nocleg w hotelu. Dla chętnych – nocne zwiedzanie dzielnicy rozkoszy – Pat Pong lub Nana Plaza.

Dzień 5

- Śniadanie w hotelu. Wyjazd na lotnisko i przelot do stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny na odpoczynek i zakupy.

Dzień 6

- Zwiedzanie KL – Colonial District, Pasar Seni – Dzielnica Malajska, Jalan Petaling – China Town, Jalan Alor – ulica z jedzeniem z całej Azji. Odpoczynek i nocleg w hotelu.

Dzień 7

- Całodzienna podróż do kompleksu hinduistycznych świątyń osadzonych w jaskiniach Batu Caves. Odwiedzimy dzielnicę „Małych Indii”. Wieczorne zwiedzanie miasta – Wieże Petronas.

Dzień 8

- Poranny przejazd do górskiego Cameron Highlands. To obszar w Malezji położony na wysokości około 1500 m. n.p.m. Wzgórza pokryte są głównie lasem tropikalnym i krzewami herbaty, w Malezji swą sławę zawdzięczają truskawkom i przepięknym kwiatom. Zakwaterowanie w hotelu oraz czas wolny.

Dzień 9

- Całodzienna wycieczka samochodem terenowym: Zwiedzanie pól herbacianych z degustacją herbat, sernika w stylu malezyjskim oraz podglądanie procesu zbioru i przetwórstwa liści herbacianych. Lunch i zdobycie szczytu Gunung Brinchang (6,666 stóp), trekking przez prawdziwą dżunglę, poszukiwania gigantycznego kwiatu raflezji, zwiedzanie farmy motyli tropikalnych, podziwianie storczyków i owadożernych roślin wysokogórskich oraz wiele innych atrakcji. Nocleg.

Dzień 10

- Autobus powrotny do Kuala Lumpur i zakwaterowanie w hotelu. Czas na odpoczynek i ostatnie zakupy. Wieczorem podziwianie panoramy miasta ze szczytu jednego z najwyższych budynków w mieście. W cenie uroczysta kolacja pożegnalna z drinkami. Nocleg w hotelu.

Dzień 11

- Wylot do Tajlandii do urokliwego nadmorskiego kurortu Krabi – świetnej bazy wypadowej do eksploracji najpiękniejszych tajskich wysepek. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.                                                         

Dzień 12

- Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Fakultatywnie: Całodniowa wycieczka po rajskich wyspach (np. wyspa, na której powstał film z Leonardo Dicaprio The Beach). Poza możliwością napawania się jednym z najpiękniejszych widoków tej planety, będziemy mogli zakosztować nurkowania z maską. Towarzyszyć będą nam tropikalne ryby pierzchające wśród rafy koralowej. Nocleg w hotelu.

Dzień 13

- Śniadanie w hotelu. Czas wolny na plażowanie. Nocleg w hotelu.

Dzień 14

Śniadanie w hotelu. Przelot do Bangkoku. Czas wolny na ostatnie zakupy i masaże. Nocleg.

ZDJĘCIA I DOKŁADNY OPIS MALE-TAJSKIEGO TRIPU

TUTAJ

Dzień 15

Wylot powrotny do Polski.

Termin wyjazdu:

listopad 2021

(dokładna data do negocjacji z grupą)

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie

CENA ZAWIERA:

opieka polskojęzycznego pilota  na całej trasie, opłaty za przewodników lokalnych z napiwkami

loty na trasie Malezja - Tajlandia - Malezja z bagażem podręcznym do 7kg i głównym 20kg

transport na całej trasie: szybkie łodzie motorowe, autokary, promy, tuk tuki, metro, pociągi, vany

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty za przewodników lokalnych z napiwkami

pożegnalną kolację z drinkami na drapaczu chmur

ubezpieczenie (KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN, TFG)

Cena:

3900 zł + 500 USD

(grupa min 10 osób)* 

+ bilety lotnicze na trasie Warszawa- Kuala Lumpur- Warszawa (ok. 2300 PLN)

ZALICZKA 1500ZŁ PŁATNA DO

1 MARCA 2021

 

CENA NIE ZAWIERA:

- wyżywienia poza wymienionym w programie (ok 60zł dziennie)

- całodziennej wycieczki fakultatywnej po tajskich wyspach (ok 200zł z lunchem)

- wyżej wspomnianych biletów lotniczych na trasie Warszawa – Bangkok - Warszawa (ok. 2300zł)

- przejazdu z miejsca zamieszkania klienta do portu lotniczego w Warszawie oraz z powrotem.

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 2.8% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

zakwaterowanie w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych w pokojach 2-osobowych z łazienkami i klimatyzacją

bottom of page