top of page

140 zł

autokar

Budziszyn, Görlitz Niemcy

Muzeum musztardy, domek czarownicy

i bękarty wojny.

Katerdra Św. Piotra - Muzeum Musztardy - Dom Czarownicy - Zamek Ortenburg

Termin wyjazdu:

19.10.2019

 

Zbiórka o 08:00 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław)

Görlitz tytułem wstępu

"Muszę tu wrócić" - zadeklarował Quentin Tarantino po tym, jak w 2008 r. zobaczył Görlitz po raz pierwszy. Jak powiedział, tak zrobił. W miasteczku powstawały sceny do "Bękartów wojny". Kolejny raz Hollywood zawitało nad Nysę Łużycką, by kręcić "The Grand Budapest Hotel" z całą plejadą gwiazd, czy "W 80 dni dookoła świata" z Jackie Chanem. Görlitz to po prostu cud nie miasto, a do tego jest kamieniem dorzucić od granicy polskiej (dosłownie).

Budziszyn natomiast to miasto o bardzo interesującej historii z licznymi zabytkami i przepiękną panoramą.

Dzień 1

Poranny wyjazd do Budziszyna gdzie zwiedzimy wiele urzekających miejsc oraz budowli takich jak Katedra Św. Piotra, Muzeum Musztardy, Zamek Ortenburg, Dom Czarownicy, mury obronne oraz wiele innych ciekawych zabytków.

Następnym etapem naszej wycieczki będzie przejazd do Görlitz, które jest szóstym co do wielkości miastem Saksonii i jednym z niewielu miast niezniszczonych podczas II wojny światowej a co za tym idzie, posiadającym niezaburzony układ przestrzenny i zabytki ze wszystkich epok historycznych. Spacer po mieście i czas wolny. Wieczorny powrót do Wrocławia.

CENA ZAWIERA:

opieka polskojęzycznego pilota i przewodnika na całej trasie

przejazd autokarem 

ubezpieczenie podróżne NNW i KL

Cena

140zł

CAŁOŚĆ PŁATNA W DNIU ZAPISU

 

bottom of page