top of page

SZWAJCARIA SAKSOŃSKA CZ. II

KÖNIGSTEIN + BASTEI, NIEMCY

cena: od 220zł

+48 607 865 680

Zbiórka o 6.45 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław) wyjazd 7:00

TERMIN: 17.06.2023

Szwajcaria Saksońska cz. 2 tytułem wstępu

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami i za dziesięcioma morzami leży zielona skalista kraina. Jeśli szukasz zapierających dech w piersi widoków i chcesz poznać trochę ciekawej historii zapraszamy Cię w podróż do magicznej Szwajcarii Saksońskiej. Na Twoje szczęście ta Szwajcaria jest tuż za miedzą. Zapraszamy na niezapomnianą jednodniówkę do Szwajcarii Saksońskiej, niewiele ponad 100 km od granic Polski. Jest to również obszar o niespotykanej gdzie indziej różnorodności kształtowań terenu na stosunkowo niewielkiej przestrzeni (zobacz też wyjazd: SZWAJCARIA SAKSOŃSKA I). Równiny znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie jarów (zobacz też wyjazd: SZWAJCARIA SAKSOŃSKA III), gór stołowych i skalistych, a wszystko przeplatane strzelistymi piaskowcami o oryginalnych kształtach wyrzeźbionych przez erozję, a na horyzoncie zawsze malowała się wielka prostokątna budowla. To Twierdza Konigstein, do której tym razem skierujemy swoje kroki. Oprócz imponującego budynku w pięknych okolicznościach przyrody twierdza poszczycić może się mnogością polskich akcentów. M.in. brama wjazdowa ozdobiona kartuszem z herbem I Rzeczypospolitej. Wyjątkowym elementem wyposażenia twierdzy była wielka i bogato zdobiona beczka wina o pojemności 239 hektolitrów, wykonana na zlecenie Augusta II. Beczka była ozdobiona herbem Rzeczpospolitej. Oryginał beczki wywieziono w 1819 roku, obecna jest jego kopią.

Dzień 1 

- Wczesnoporanny wyjazd z Wrocławia i przejazd do Niemiec.

- Przechadzka z parkingu do Bastei - kompleksu skalnego położonego na terenie Szwajcarii Saksońskiej.

- Spacer do platform widokowych skąd będziemy mieli szansę podziwiać nadłabskie pejzaże impresjonistów, przejdziemy przez kamienny most, który na myśl przywodzi sceny z Władcy Pierścieni, by na deser zachłysnąć się widokiem wysokich na 300 metrów formacji skalnych, pomiędzy którymi rozpięte są właśnie platformy. Na horyzoncie zarysuje się Twierdza Konigstein - nasz następny punkt programu. ( Stałeś/aś już na platformach Bastai? Dookoła plotą się liczne ścieżki górskie, jedna z nich uzębiona setkami stromych schodków - uwaga, ślisko i pięknie! Jeśli szlak to niekoniecznie Twoja używka... psst... po prawej od platform serwują dobre piwko kraftowe i frytki ;) 

- Następnie przejedziemy do Twierdzy Konigstein, której historia ściśle jest związana z losami Augusta II, a i los skleił nawet mury twierdzy z życiem synów Jana Sobieskiego. Zwiedzimy Twierdzę z odpowiednią narracją pilota/ przewodnika za pomocą zestawów audioguide.

- Wieczorny powrót do Wrocławia.

Szwajcaria Saksońska 2
bottom of page