top of page

POZNAŃSKIE ROGALE WARSZTATY ZE ZWIEDZANIEM MIASTA
i TROPIKAMI POD SZKŁEM W DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

 

cena od: 190 zł

+48 607 865 680

Zbiórka o 6.45 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław), 7:00 wyjazd

TERMIN: 11.11.2023

Nasz świętomarciński trip tytułem wstępu

 

Dzień dobryyy wiaruchna!
W 2022 odwiedziliśmy Poznań rozkopany. W 2023 mamy w zamiarze zwiedzić już nowy pachnący odremontowany, bo właśnie w 2023 roku kończą się fundusze unijne na rewitalizację miasta. A w przebudowie było dosłownie wszystko łącznie ze Świętym Marcinem, Rynkiem i Bamberką. Prawie Powojenny Poznań. Czy nie było klimatycznie? Ależ skąd. Zresztą zobaczcie wpis facebookowy z naszego wypadu w ważnych informacjach. Co więcej? Rogalowe warsztaty na wesoło i żeby było śmieszniej, za każdym razem one wyglądają trochę inaczej.

A na koniec nocne przedzieranie się przez dżunglę. Już któryś raz z rzędu przewodniczka częstowała nas świeżuchną korą cynamonowca, cukrem kokosowym, nasionem kakaowca, a wszystko to w tej otoczce niesamowitości i kwaskowym zapachem dżungli. Pani przewodnik jest niesamowita. Już nas wyganiali z palmiarni, a ona jeszcze chciała pokazać następną zieloną niesamowitość. Cyborg pasjonat bez dwóch zdań.

Dzień 1 

- Poranny wyjazd z Wrocławia do Poznania ok godz. 7.00. Na trasie przerwa na kawę i toaletę.

- Przyjazd do Poznania i spotkanie z przewodnikiem

- Przejście przez Poznański Ostrów Tumski i zwiedzanie Katedry, w której znajdują się prochy pierwszych polskich Piastów: Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Mieszka II i Kazimierza Odnowiciela, a także wielkopolskich Piastów: Władysława Odonica, Przemysła I, Bolesława Pobożnego i Przemysła II, któremu udało się po rozbiciu dzielnicowym wskrzesić Królestwo Polskie.

W planie zwiedzania:
- Dzielnica Cesarska, 
- Plac Wolności z bazarem, Muzeum Narodowym, Biblioteką Raczyńskich,

- Okolice Starego Rynku

- Wzgórze Przemysła, Kościół Farny i dawne Kolegium Jezuickie, plac Mickiewicza
- Poznańskie Koziołki

- Rogalowe Muzeum Poznania

- pokaz wytwarzania rogali świętomarcińskich na wesoło połączony z nauką gwary poznańskiej i degustacją.

- Czas wolny na Starym Rynku - ok 1,5 godz

- przejazd do Palmiarni

- Godzinne zwiedzanie fantastycznej palmiarni poznańskiej, która przeniesie nas w zupełnie inną strefę klimatyczną. Podróżować będziemy od tropików, lasów kaktusowych meksyku, zobaczymy, jak pieprz rośnie, a jak kakao, a to wszystko z profesjonalnym przewodnikiem lokalnym.

- Wyjazd z Poznania i wieczorny powrót do Wrocławia ok godz 20.00

poz rogale
bottom of page