top of page

PRAGA w 3 DNI z REJSEM, SÝREM I KOZELEM

cena: 

+48 607 865 680

Zbiórka o 5.15 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław) wyjazd 5:30

TERMIN: 12-14.05.2023

Praga tytułem wstępu

W jakim celu rabin Maharal ulepił z gliny potwora - golema? Dlaczego Most Karola budowano przy pomocy jajek? I z jakiego powodu najlepszemu zegarmistrzowi Czech wypalono oczy? Tych i innych rzeczy dowiesz się z Wagabunda Travel.

Dzień 1 

Poranny przejazd w stronę granicy z krótkim postojem na kawę. Następnie dojazd do Pragi, gdzie eksplorację stolicy zaczniemy od najpiękniejszych zakątków. Jako starter godny monarszego stołu książęcy Wyszehrad. Po zapoznaniu się z narracją przewodnika i nasyceniu oczu pięknem tej sztandarowej atrakcji, udamy się w kierunku wzgórza Petrin, na które to wjedziemy elektryczną kolejką linowo -terenową.  Oprócz podziwiania panoramy stolicy Czech, również przespacerujemy się po ulokowanym na szczycie Petrzinskim parku. Tegoż samego dnia odwiedzimy Stary Pałac Królewski, Katedrę Św. Wita, Bazylikę Św. Jerzego, przejdziemy się Złotą Uliczką. A na deser poznamy historię dzielnicy Mala Strana.

18.00 - Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 2 

po śniadaniu (w cenie) udamy się na dalsze zwiedzanie Pragi. Zaczniemy od słynnego, praskiego zegar astronomicznego Orloja, przejdziemy na Plac Vaclava oraz będziemy rozkoszować się cudowną atmosferą Starego i Nowego Miasta. Zwiedzimy najlepiej zachowaną w Europie dawną dzielnicę żydowskąJosefov. Zwiedzanie zakończymy na Rynku Starego Miasta. Będziemy podziwiać kunszt zegarmistrzowski Orloja, czyli słynny, praski zegar astronomiczny. Podczas czasu wolnego będzie okazja na skosztowanie tradycyjnych czeskich specjałów (kto nie próbował jeszcze smaženýgo sýra?) i wygospodarujemy czas wolny na raczenie się wybornym piwem (posiłek i napitek w czasie wolnym we własnym zakresie).

17.00 – obiadokolacja w hotelu, a na zamknięcie dobrego dnia 19.00-20.00- rejs statkiem po Wełtawie, nocleg w hotelu

Dzień 3 

po śniadaniu (w cenie) wykwaterowanie (9:00). Przejazd w kierunku Pruhonic gdzie przespacerujemy się ścieżkami parku wpisanego na listę UNECO. Przygodę u naszych południowych sąsiadów zakończymy na zwiedzaniu i degustacji w Browarze Velke Popowice, gdzie warzą piwo, a jakże Kozel.

Na granicy, po stronie czeskiej, zatrzymamy się na ostatnie zakupy (można płacić złotówkami).  Na powrocie, obiad we własnym zakresie

Planowany przyjazd do Wrocławia 22.30

praga
bottom of page