top of page

DREZNO I MIŚNIA - KLEJNOTY I PORCELANA,
NIEMCY

+48 607 865 680

Zbiórka o 5.45 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław) wyjazd 6:00

TERMIN: 19.08.2023

Drezno i Miśnia tytułem wstępu

Saksoński Akropol, najstarszy zamek w Niemczech, czyli Albrechtsburg góruje nad tym przepięknym saksońskim miastem położonym nad Łabą. Meißen czy jak kto woli Miśnia, słynie z dobrego białego wina i przepięknych wyrobów z porcelany. Na wino zapraszamy już 14.10.2023, gdzie podczas TEGO wyjazdu skosztujemy czystego soku z winogron w najlepszej formie. Natomiast już w sierpniu zapraszamy na spacer po mieście, który zakończymy pokazowymi warsztatami wytwarzania i zdobienia najsłynniejszej porcelany oraz zwiedzania manufaktury. 

Florencją Północy. Ociekająca barokowymi zdobieniami stolica landu Saksonii, w dużej mierze zniszczona podczas działań wojennych, a następnie starannie odbudowana - przedstawiamy Wam Drezno - jedno z najpiękniejszych niemieckich miast. Pałac Zwinger, skarbiec i centrum miasta Dreźnianie zawdzięczają naszemu wspólnemu królowi Augustowi II Mocnemu. Nie samymi zabytkami człowiek żyje. W mieście znajdziemy Kunsthofpassage, czyli grający dom. To tu systemem rynien i okapów spływa deszczówka, wygrywając przy tym melodie. W okresie zimowym odbywa się tu co roku Jarmark Struclowy - najstarszy jarmark świąteczny na świecie.

Dzień 1 

- poranny wyjazd z Wrocławia i przejazd do Niemiec.

- przyjazd do Miśni, spacer po mieście

- warsztaty z audio guidami

- zwiedzanie manufaktury

- przejazd do Drezna i zwiedzanie Zwinger lub Skarbca Królewskiego (do wyboru - zwiedzanie już w cenie)

- spacer po mieście; Kościół Frauenkirche, Kościół Hoffkirche, Tarasy Bruhla nad Łabą to tylko niektóre atrakcje przewidziane dla Was przez naszą pilotkę Izę.

- czas wolny. 

- powrót do Wrocławia w późnych godzinach wieczornych.

Drezno i Miśnia
bottom of page