top of page

TWIERDZA SREBRNA GÓRA I LUTOMIERZ - WARSZTATY SEROWARSKIE

cena od: 190zł

+48 607 865 680

TWIERDZA I SEROWARSTWO tytułem wstępu

Przydomowa serowarnia w Lutomierzu zaprasza miłośników serów do udziału w warsztatach warzenia sera na wesoło. Serowarnia znajduje się na terenie gospodarstwa rolnego położonego w malowniczym terenie u stóp Gór Sowich. Zabawa i edukacja w jednym!

Uczestnicy wszystkimi zmysłami poznają pracę w serowarni, czują mleko, dotykają ziarno serowarskie, smakują wyrobów mlecznych. Odpowiadamy na pytania: Jak powstaje dobry ser? Z czego wytwarza się masło? Co to jest maślanka?

Na uczestników warsztatów czeka także spacer rolnika po gospodarstwie oraz pyszny poczęstunek – śniadanie u rolnika: sery, masło, maślanka, pieczywo lokalne, sezonowe owoce, pasztet sojowy, ciasto/ciastka, ziołowe herbaty i wiele więcej. 

Twierdza Srebrna - Nigdy niezdobyta Festung Silberberg. Jak dotąd jedynym sprawdzianem dla obronności twierdzy było oblężenie przez wojska napoleońskie podczas wojny Prus z Francją (1806–1807). 28 czerwca 1807 roku Bawarczycy i Wirtemberczycy próbowali szturmem zdobyć Srebrną Górę. Twierdza odpowiadała ogniem; w końcu nie została zajęta. Obraz tej bitwy jak i wiele tajemnic twierdzy odkryją przed Wami przewodnicy nomen omen w strojach z epoki napoleońskiej.

Dzień 1

- Poranny wyjazd z Wrocławia do Lutomierza i udział w „WARSZTATACH WARZENIA SERA NA WESOŁO”, które składają się z III głównych części:

1. Zapoznanie się z pracą w serowarni i warzenie sera (zabieramy ze sobą wytworzony ser)

2. Śniadanie u rolnika (degustacja: sery, masło, maślanka, pieczywo lokalne, sezonowe owoce, pasztet sojowy, ciasto/ciastka, ziołowe herbaty i wiele więcej ).

3. Zwiedzanie gospodarstwa, czyli wejście do obory, stajni, stodoły.

- Dalsze zwiedzanie perełek Gór Sowich; przejazd do Srebrnej Góry i zwiedzanie Twierdzy z przewodnikiem.

- Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

Poranna zbiórka o 7:45 na Dworcu Nadodrze (Wrocław)

TERMIN: 27.02.2022

grupa > 40 os. 190 zł 

grupa > 30 os. 199 zł 

grupa > 20 os. 230 zł 

opiekę reprezentanta biura podróży podczas całego wyjazdu

+ przewodnicy lokalni w Lutomierzu i Twierdzy Srebrna Góra

ubezpieczenie podróżne NNW

transport premium + opłaty parkingowe i autostradowe

bilety wstępu wg. programu + udział w warsztatach, degustacja eko produktów "Śniadanie u Rolnika" i wyprodukowany ser w cenie wyjazdu

Uwaga: 

- 60zł płatne w dniu zapisu. Uiszczenie przedpłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 2.8% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

- w związku z rosnącym poziomem inflacji, biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany cen w przypadku drastycznych wzrostów kosztów wykonania usługi. W takim przypadku klient będzie poinformowany o takiej zmianie i będzie miał możliwość rezygnacji z usługi lub też zaakceptowania nowej ceny.

silverberg
bottom of page