top of page

POZNAŃ
NIGDZIEBĄDŹ
-
AUTORSKI PLAN ALTERNATYWNY

 

cena od: 200zł

+48 607 865 680

Poznań Nigdziebądź tytułem wstępu

Magiczne miejsce, w którym zaczęła się historia naszego państwa, gdzie powstała pierwsza katolicka świątynia na ziemiach polskich, a Mieszko I przyjął chrzest. I oczywiście są to fakty, które trzeba znać, ale jakby dziś zwiedzić Poznań inaczej? 

Proponujemy państwu opowieść iście Gaimanowską niczym jego świat z "Nigdziebądź", z tą różnicą, że rozgrywać się będzie nie w odwróconym Londynie, a w Poznaniu i na domiar wszystkiego te wszystkie niewiarygodne rzeczy zdarzyły się naprawdę. Posłuchajcie.

Za czasów szczęśliwie minionych, w poznańskich Krzyżownikach stał sobie wolno dom z garażem. Posesję tą  zamieszkiwała para sobków. Zarówno on jak i ona, na "dzień dobry" sąsiada odburkiwali inwektywą. Gdy ktoś chciał pożyczyć sól, małżeństwo odprawiało tego kogoś z kwitkiem i wiązanką na odchodne.  

Dopiero całkiem niedawno okazało się, że małżeństwo było parą agentów, pieczołowicie wybraną, by trzymać wścibskich na dystans. W ich ogrodowym garażu bowiem kryło się wejście do schronu przeciwatomowego dla oficjeli Poznania. Tę, jak i wiele innych historii poznacie podczas zwiedzania Poznania Nigdziebądź - na naszym jednodniowym wyjeździe autorskim

Dzień 1

Wyjazd 7.00 Nadodrze
Godzinne zwiedzanie fantastycznej palmiarni, która przeniesie nas w zupełnie inną strefę klimatyczną. Podróżować będziemy od tropików, lasów kaktusowych meksyku, zobaczymy, jak pieprz rośnie, a jak kakao, a to wszystko z profesjonalnym przewodnikiem lokalnym.
- Katedra oraz zwiedzimy Rezerwat Archeologiczny Genuis Loci - poznamy początki państwa polskiego, a i owszem, ale z filmu 3D o przebiegu prac archeologicznych, projektory holograficzne odtworzą historię, a resztę poznamy z kiosków multimedialnych. Następnie przejdziemy po szklanych podłogach, pod którymi znajdują się mury miasta z X w

- podczas spaceru zobaczymy kapitalny mural 3D na Rynku Śródeckim - pisało o nim National Geographic oraz cała masa serwisów internetowych na całym świece
- czas wolny
- Pałac Górków - z renesansowym portalem i obeliskiem Ramzesa II. Ile rezydencji pałacowych mogło pochwalić się w XVI w. ogrodem z oczkiem wodnym... na dachu?
- Schron Przeciwatomowy dla Władz Miasta Poznania - zwiedzanie
ok. 20.00 - we Wrocławiu

Uwaga: 

- 70zł płatne w dniu zapisu. Uiszczenie przedpłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 3% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

- w związku z rosnącym poziomem inflacji, biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany cen w przypadku drastycznych wzrostów kosztów wykonania usługi. W takim przypadku klient będzie poinformowany o takiej zmianie i będzie miał możliwość rezygnacji z usługi lub też zaakceptowania nowej ceny.

Poranna zbiórka o 6:45 na Dworcu Nadodrze (Wrocław), wyjazd 7:00

TERMIN: 06.03.2022

opieka organizatora wyjazdu + przewodników lokalnych + 

zestawy audioguide

ubezpieczenie podróżne NNW

transport premium (m.in. serwis kawowy) + opłaty parkingowe / opłaty autostradowe

bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych obiektów

grupa > 40 os. 200 zł

grupa > 30 os. 220 zł

poznan nigdziebądź
bottom of page