top of page

HISZPANIA MAJÓWKA
-
MONTSERRAT, GIRONA, BARCELONA

cena od: 400 zł + 350 EUR

+48 660 731 963

Nasza Katalonia tytułem wstępu

Lloret de Mar to miasto w Hiszpanii, w prowincji Girona, na wybrzeżu Costa Brava w Katalonii. Znany kurort oraz uzdrowisko. Nasze ośrodki umiejscowione są w samym sercu miasteczka, nieopodal przepiękna plaża z obmywającym ją Morzem Śródziemnym. Czy wiesz, że oryginalną paellę przyrządza się właśnie na wodzie z Morza Śródziemnego?

Barcelona. Zobaczymy m.in. Las Ramblas, Barri Gotic, Sagrada Familia, a także zabytków słynnego Antonio Gaudiego. 

 

Montserrat - 'Postrzępiona góra' Święte miejsce dla Katalonii. Zapierające dech widoki rozcinające się z Masywu o wys ok 1250m npm. Zobaczymy również słynne opactwo benedyktynów, gdzie znajduje się legendarna rzeźba 'La Moreneta' opiekunka Katalonii.

Rejs katamaranem do urokliwej miejscowości Tossa de Mar. Spacer po tej nadmorskiej perełce.. Możliwość skosztowania regionalnych specjałów w tawernie a na powrocie wizyta w bodedze - czyli kultowej już hiszpańskiej winnicy z przepysznym winem tego regionu, dojrzewającymi serami i słynną jamon serano.

 

Wyprawa szlakiem Salvadora Dali. Zobaczymy jego muzeum w Figeres, Cadaques oraz dom w Port Lligat gdzie spędzał czas i tworzył, inspirując się swoją muzą o imieniu Gala.​

A plan jest taki:​​​

Dzień 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Bezpośredni przelot do Hiszpanii. Transfer do hotelu na Costa Brava. Czas wolny a popołudniem wspólny spacer po mieście. Bogata hiszpańska uczta z winem w hotelu.

Dzień 2

Bufetowe śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wycieczka do Barcelony, w której czasie zobaczymy między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego (Sagrada Familia - z zewnątrz) i Park Guell (wchodzimy); dzielnicę gotycką wraz z katedrą, Palau de Generalitat, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony. Czas wolny,  Dla fanów piłki nożnej - wejście na stadion Camp Nou dodatkowo płatne (ok. 26 EUR/os). Bogata obiadokolacja z winem w hotelu.

Dzień 3

Bufetowe śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wycieczka do jednego z najpiękniejszych zakątków KataloniiGirony, będącej stolicą prowincji oraz drugim miastem wspólnoty. Wspaniale zachowane średniowieczne stare miasto z największą w Europie jednonawową katedrą oraz z dzielnicą żydowską pozwolą nam poczuć atmosferę Wieków Średnich. Dodatkowego charakteru miastu dodaje położenie nad brzegiem rzeki Onyar, której brzegi spinają liczne mosty, w tym jeden zaprojektowany przez samego Alexandra Gustawa Eiffle’a. Tego dnia odkryjemy także miejsca związane z artystą Salvadorem Dali min. Figueras, gdzie znajduje się muzeum malarza (wejście dla chętnych ok. 17 euro). Bogata obiadokolacja z winem w hotelu.

Dzień 4

Bufetowe śniadanie w hotelu. Po śniadaniu rejs statkiem z przeszklonym dnem do nazywanej perłą Dzikiego Wybrzeża Tossy de Mar, która już w latach 50-tych XX wieku stała się mekką hiszpańskiej i francuskiej bohemy. Zauroczony klimatem Tossy francuski malarz Marc Chagall nazwał ją niebieskim rajem. Średniowieczne mury wraz ze świetnie zachowaną starówką stanowią jedne z najbardziej malowniczych miejsc na wybrzeżu. Do tego szeroka plaża, sklepy, restauracje i kafejki. Na koniec wizyta w Bodedze – zachęcamy do spróbowania lokalnych win i likierów. Bogata obiadokolacja z winem w hotelu.

Dzień 5

Bufetowe śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wycieczka do Montserrat. To monumentalny i rozległy masyw górski o stromych ścianach i szczytach przypominających iglice i baszty. Z punktów widokowych zobaczymy zapierające dech w piersiach widoki i krajobrazy górskie Parku Naturalnego Montserrat. Odwiedzimy bazylikę i zobaczymy zbudowany na wąskiej półce skalnej (721m n. p.m) słynny klasztor benedyktynów - główne sanktuarium maryjne Katalonii z jej najcenniejszym obiektem figurą Czarnej Madonny z Montserrat (La Moreneta). Bogata obiadokolacja z winem w hotelu.

Dzień 6

Bufetowe śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Czas wolny (zależnie od godziny wylotu), transfer na lotnisko i wylot do Polski. 

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości 500 zł płatna w dniu zapisu. EURO płatne na lotnisku.

Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 3% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

- w związku z rosnącym poziomem inflacji, biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany cen w przypadku drastycznych wzrostów kosztów wykonania usługi. W takim przypadku klient będzie poinformowany o takiej zmianie i będzie miał możliwość rezygnacji z usługi lub też zaakceptowania nowej ceny.

Zbiórka na Lotnisku we Wrocławiu. Godzina odprawy do potwierdzenia.

TERMIN: 29.04-04.05

opiekę polskojęzycznego pilota, przewodników lokalnych, opieka organizatora + zestawy audioguide

ubezpieczenie podróżne NNW + KL + TFG  + TFP

transport klimatyzowanym autokarem

zakwaterowanie w pokojach 2-3 os. z łazienką

wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. planu

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg. planu

grupa > 30 os. 400 zł + 350 EUR

grupa > 20 os. 500 zł + 400 EUR

CENA NIE OBEJMUJE:

biletów lotniczych – ok. 900 zł (w obie strony) 

Hotel Samba

Hotel Samba

Balkon Hotelu Samba

Balkon Hotelu Samba i odległość od morza

Siłownia Hotelu Samba

Siłownia Hotelu Samba

Barcelona - wycieczka

Barcelona - wycieczka

Barcelona - wycieczka

Barcelona - wycieczka

Barcelona - wycieczka

Barcelona - wycieczka

Panorama Lloret de Mar

Panorama Lloret de Mar

Barcelona

Barcelona

Montserrat

Montserrat

hiszpania maj
bottom of page