top of page

LIPSK
MIASTO BACHA
W ŚWIĄTECZNEJ OTOCZCE,
NIEMCY

cena od: 240zł

+48 607 865 680

Lipsk tytułem wstępu

Lipsk, drzewiej mała Słowiańska osada, dziś średniej wielkości miasto niemieckie, a zarazem jedno z mniej zniszczonych przez II wojnę światową. Dzięki temu miasto to może szczycić się nie tylko swoją historią, ale i bogactwem kulturowym, a przede wszystkim architektonicznym. To tu powstał jeden z pierwszych uniwersytetów w Europie. W jednym z dwóch zabytkowych kościołów miasta znajduje się grób Jana Sebastiana Bacha, a nieopodal muzeum słynnego kompozytora.

Dzień 1

- Poranny wyjazd z Dworca Nadodrze Wrocław i Przejazd do Lipska

- na początek krótki przystanek, aby zobaczyć największy pomnik w Europie – Pomnik Bitwy Narodów, przy którym zrobimy wprowadzenie do zwiedzania tego wielkiego małego miasta.

- Nastepnie przejazd do centrum i zwiedzanie:  Rynek, Stary  Ratusz- jedna z najpiękniejszych niemieckich budowli renesansowych z XVI w., budynek Starej Wagi. Sukiennice, Dom Królewski, Naschmarkt targ łakoci, gmach giełdy, Pomik Goethego, dom Bacha, Nowy Ratusz, Nikolaikirche.

- odwiedzimy również słynne lipskie pasaże ze wspaniałym Pasażem Maedlera, gdzie w Piwnicach Auerbacha ( Auerbachs Keller) odbywa się akcja "Fausta" Goethego, dworzec kolejowy-  największy w Europie  ( 26 peronów pod dachem). Najstarsza zachowana i prowadząca nieprzerwaną działalność kawiarnia Europy - Pod Arabskim Drzewem Kawowym (Zum Arabischen Coffe Baum). Obecnie jako  restauracja, kawiarnia i muzeum jest świadectwem na przysłowiową miłość saksońskich "kawoszy" do tego gorącego napoju. Zwiedzanie muzeum kawy, jeśli tylko będzie ponownie otwarte (aktualnie zamknięte - dlatego fakultet).

Warto spróbować  Tortu Schumanna przypominającego w smaku polskiego sękacza przekładanego warstwami czekoladowego kremu.

Następnie Drallewatsch - oryginalny deptak z gospodami i knajpkami. Dom Mendelssohna-  muzeum z m.in. oryginalnie zachowanymi meblami,  kościół św. Tomasza ( Thomaskirsche), gdzie najwybitniejszy kompozytor i organista J. S. Bach był kantorem.

A następnie czas wolny na jarmarkach bożonarodzeniowych.
 

 Zbiórka o 04:15 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław), wyjazd o 04:30

TERMIN: 17.12.2022

opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie oraz zestawy słuchawkowe audioguide

ubezpieczenie podróżne NNW + KL

transport premium (m.in. serwis kawowy) + opłaty parkingowe + opłaty autostradowe

grupa > 40 os. 240 zł

grupa > 30 os. 290 zł

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości 90zł płatna w dniu zapisu. Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 3% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

- w związku z rosnącym poziomem inflacji, biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany cen w przypadku drastycznych wzrostów kosztów wykonania usługi. W takim przypadku klient będzie poinformowany o takiej zmianie i będzie miał możliwość rezygnacji z usługi lub też zaakceptowania nowej ceny.

lipsk
bottom of page