top of page

BAUTZEN I HERRNHUT - WIEŻE I GWIAZDY,
NIEMCY

cena od: 150zł

+48 607 865 680

Bautzen i Herrnhut tytułem wstępu

Spragnionym fascynującej, acz nieodległej zagranicy proponujemy wyjazd do Bautzen i Hernnhut.

To pierwsze miasteczko, zwane miastem wież (aż 17 wież kościelnych i basztowych w tak małym miasteczku robi wrażenie), przechodziło z rąk cesarza, w uwaga, ręce polskie, by następnie znaleźć się na obszarze Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego, Brandenburgii, Królestwa Czech, by ostatecznie powrócić w ręce niemieckie. Bautzen stanowi stolicę Górnych Łużyc oraz centrum kulturalne Łużyczan, słowiańskiego narodu zamieszkującego tereny położone pomiędzy Kwisą i Łabą. Stąd też często spotykana słowiańska nazwa - Budziszyn.

Miejscowość Herrnhut to niewielkie miasto jest turystyczną atrakcją – posiada niepowtarzalną architekturę i układ urbanistyczny. 

Szczególnie wielkie wrażenie robi ogromny cmentarz, zwany „Bożą Rolą” (Gottesacker), na którym wszystkie nagrobki wyglądają jednakowo – skromne płyty z piaskowca z imieniem, nazwiskiem, datami życia i cytatem z Biblii lub z kancjonału. Tylko nagrobki założyciela wspólnoty, hr. Zinzendorfa i jego najbliższej rodziny zostały wyróżnione.

Wspólnota z Herrnhut istnieje w swojej macierzystej miejscowości do dziś i jest znana jako herrnhuci. Struktura wspólnot herrnhuckich była wykorzystywana jako wzór dla izraelskich kibuców. Herrnhut to również miejsce gdzie powstają słynne na całe Niemcy gwiazdy morawskie - ornamenty bożonarodzeniowe.

Poranna zbiórka o 6:45 na Dworcu Nadodrze (Wrocław), wyjazd 7:00

TERMIN: 12.11.2022

opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie

+ zestaw audioguide

ubezpieczenie podróżne NNW + KL

transport premium + opłaty parkingowe i autostradowe

grupa > 40 os. 150 zł

grupa > 30 os. 180 zł 

grupa > 20 os. 240 zł

Dzień 1

- poranny wyjazd o 7:00 z Wrocławia i przejazd do Herrnhut - wytwórni gwiazd morawskich. Po spacerze udamy się na pokaz filmowy oraz wystawę o historii i rzemiośle pokazowym słynnych świątecznych ornamentów.
Przejazd do Budziszyna, zwiedzanie i spacer przez "Miasto Wież" z pilotką Izą.

Następnie czas wolny i powrót do Wrocławia około godziny 21:00.

Uwaga: 

- 50zł płatne w dniu zapisu. Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 3% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

- w związku z rosnącym poziomem inflacji, biuro podróży zastrzega sobie możliwość zmiany cen w przypadku drastycznych wzrostów kosztów wykonania usługi. W takim przypadku klient będzie poinformowany o takiej zmianie i będzie miał możliwość rezygnacji z usługi lub też zaakceptowania nowej ceny.

psst... Bonusowa relacja z naszych niemieckich tripów pod ikonką aparatu

hernnhut
bottom of page