SZLAK TATARSKI, CZYLI  TYGIEL KULTUROWY PODLASIA

+48 506 426 042

lub

+48 607 865 680

NASZ SZLAK TATARSKI tytułem wstępu

Islam. Na przestrzeni ostatnich kilku lat dorobił się dość pejoratywnej łątki dzięki działaniom ISIS. Przez doniesienia medialne i słabą znajomość naszych mniejszości, zapominamy, że islam też jest częścią naszej kultury i to od setek lat. Zapraszamy na fascynującą wycieczkę na Podlasie, do Polski nieznanej, gdzie od blisko 350 lat żyją na uboczu, ale jednak wśród nas wyznawcy Mahometa, a ich kultura nasiąkła tak samo naszą, jak i nasza nasiąkła ich. Zapraszamy do tygla. Zapraszamy na Szlak Tatarski.

Dzień 1

- poranny wyjazd z Wrocławia do Augustowa

- rejs statkiem po jeziorach ze śluzowaniem na Kanale Augustowskim, krótkie zwiedzanie miasta.

- przejazd do hotelu w Augustowie, obiadokolacja, impreza taneczna z zespołem muzycznym, nocleg

Dzień 3

- śniadanie. Wyjazd z przewodnikiem na Szlak Tatarski, Sokółka, Bohoniki - centrum religijne polskich muzułmanów, gdzie zobaczymy drewniany meczet z przełomu XIX i XX ww.
- po drodze, Krynki, Kruszyniany - tygiel kulturowy, gdzie krzyżują się 3 wielkie religie: katolicka, muzułmańska i prawosławna. Zwiedzanie najstarszego w Polsce muzułmańskiego meczetu drewnianego z XVIII Dżemila Gembickiego. Przejazd do Supraśla – Wizyta w Muzeum Ikon. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja, czas wolny, nocleg

Dzień 4

- śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd do Białegostoku – zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Pałac Branickich, Rynek Kościuszki, Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi, Cerkiew Św Mikołaja. Po drodze Tykocin: Synagoga + Kościół Św. Trójcy, Zamek rekonstrukcja ( z zewnątrz).

Uwaga: 

- 250zł płatne w dniu zapisu. Uiszczenie przedpłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 2.8% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

Zbiórka o 5:15 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław)

TERMIN: 16-19.09.2021

opieka organizatora  i polskojęzycznego pilota

ubezpieczenie podróżne NNW