3 STOLICE W 3 DNI, CZYLI BYDGOSZCZ+TORUŃ ORAZ DAWNA STOLICA PAŃSTWA ZAKONNEGO - MALBORK

cena:690zł

+48 506 426 042

lub

+48 607 865 680

Nasz wyjazd toruńsko- bydgosko-malborski tytułem wstępu

Malbork - największy zamek świata z fenomenalną kolekcją broni i zbroi wojsk zarówno kawalerii polskiej jak i wojów perskich czy malajskich. Kilka godzin podziwiania ogromu fantastycznie zachowanego cudu architektury i ważnego kawałka historii Państwa Polskiego, a tym samym świata. Dawna stolica Państwa Zakonnego.

Toruń - kojarzy nam się ze słynnym astronomem i generalnym administratorem biskupstwa warmińskiego, ale zapewniamy, że miasto ma do zaoferowania zdecydowanie więcej. Stąd odpływał "Rejs" Piwowskiego, a wśród klimatycznych knajpek znajdziecie Bar Miś z kultowego filmu Barei. To tu znajdziemy most pod ulicą i "most na łyżwach", świetnie zachowaną średniowieczną starówkę wpisaną do UNESCO i odwiedzimy najlepsze piernikarnie świata, (i sami sobie takiego piernika zrobimy na warsztatach). Dla odważnych znajdzie się też piwo piernikowe. Nie lada gratką dla prawdziwych podróżników będzie muzeum Tonego Halika (które również odwiedzimy). 

Bydgoszcz - złośliwi mówią "brzydgoszcz", a przychylni "Wenecja Północy". Jak we wszystkim, tak i w tych opisach można znaleźć ziarnko prawdy. Z jednej strony masa zaniedbanych budynków, a z drugiej... Fantastyczne inwestycje, odrestaurowane zabytki, kanały Brdy i Wisły. Katedra Bydgoska, Spichrze nad Brdą, Śluza Miejska, majestatyczny Budynek Poczty Polskiej, Wieża Ciśnień, nietypowy bydgoski ratusz, Biały Spichrz czy Bazylika Mniejsza św. Wincentego à Paulo to tylko niektóre zabytki jednej z dwóch stolic województwa Kujawsko- Pomorskiego, jaką jest Bydgoszcz (a druga stolicą jest Toruń. Tu też będziemy :)

Dzień 1

Bydgoszcz

- zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in: 

Śródmieście - Bazylika, park Kochanowskiego z pomnikiem Łuczniczki, dzielnica muzyczna, park Kazimierza Wielkiego z fontanną Potop, secesja bydgoska, Stary Rynek i okoliczne ulice, spichrze, katedra bydgoska, Wyspa Młyńska (jeśli starczy czasu i chęci, to ze spacerem nad śluzę - miejską na Brdzie oraz starą śluzę trapezową łącząca stary
kanał z Brdą). Na sam deser przygotowaliśmy coś, co jest bardzo na topie przez ostatnie miesiące (a nawet już powoli lata). Okazało się, że wszyscy jesteśmy już ekspertami w myciu rąk do "Białej Armii" Beaty Kozidrak. Dlatego przed państwem bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu ;)

- obiadokolacja 

- przejazd do Torunia

- nocleg w hotelu "Ibis"

- czas wolny

Dzień 2

Toruń

- śniadanie

- zwiedzanie Torunia z przewodnikiem

- muzeum Tonego Halika

- warsztaty piernikowe

- obiadokolacja w „Oberży

- nocleg

Dzień 3

Malbork

- śniadanie

- zwiedzanie z przewodnikiem

- czas wolny

- powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych ok. 21:00

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości 200zł płatna w dniu zapisu. 

Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

psst... Bonusowa relacja z malborsko-toruńskiego tripu (2019) pod ikonką aparatu

Zbiórka o 5.00 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław)

TERMIN: 01-03.10.2021

opieka organizatora na całej trasie + bilety wstępu + usługę przewodnicką (lokalni)

ubezpieczenie podróżne NNW 

przejazd autokarem + opłaty parkingowe

zakwaterowanie w pokojach

2-3 osobowych z łazienkami 

wyżywienie śniadania i obiadokolacje + warsztaty piernikowe

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2018 Biuro Podróży Wagabunda Travel S.C. www.wagabundatravel.com

Administratorem Twoich danych jest WAGABUNDA TRAVEL S.C. KLIKNIJ i dowiedz się więcej jak chronimy dane.