MOROWE MORAWY, CZYLI JASKINIA MACOCHY (PUNKVI) I OŁOMUNIEC, CZECHY 

Co skrywają mroki Macochy, skąd pochodzi jej nazwa, jak długo powstaje stalagnat. W rejs podziemną rzeką i odpowiedzi na powyższe pytania uzyskasz  z Wagabundą.

Ołomunieckie sery - Jaskinia Punkvy - Przepaść Macochy

- rejs łódką

Termin wyjazdu:

20.06.2021

 

Zbiórka o 05:15 (rano) na Dworcu Nadodrze (Wrocław)

+48 506 426 042

lub

+48 607 865 680

cena:230zł

Macocha tytułem wstępu

Wizyta w jaskini Macochy, a właściwie w jaskini Punkvi, przepaści Macochy. Z racji często powtarzanego błędu utarła się już nazwa jaskinia Macochy, choć w rzeczywistości to właściwie ogromny kompleks jaskiń utworzony przez niewielki podziemny potok krasowy Punkvia. Według znawców, jak i turystów jaskinie należą do najpiękniejszych podziemnych zakątków Europy. Sama przepaść Macocha jest głęboka na niemal 140 metrów, a na jej dnie znajduje się małe jeziorko głębokie na kolejnych 50 metrów. Na szczęście jest kilka różnych możliwości, które pozwalają znaleźć się na dnie tej ogromnej jaskini (można zejść lub zjechać na dół kolejką linową) i tam podziwiać ją z zupełnie innej perspektywy. To z pewnością gwarancja niesamowitych przeżyć i niezapomnianych wrażeń.

Nazwę Macocha wzięła ze starej czeskiej legendy, w której przewija się wątek kryminalny. O szczegółach dowiecie się Państwo na miejscu od naszego doświadczonego pilota i przewodnika.

Dzień 1

- poranny wyjazd z Wrocławia i przejazd do Morawskiego Krasu, gdzie odwiedzimy Jaskinię Punkvi, a w niej m.in. Przepaść Macochy

- zwiedzanie największej jaskini z przewodnikiem

- rejs łódką po wodach tajemniczego jeziora w sercu przepastnej jaskini

- przejazd do Ołomuńca i zwiedzanie miasta z przewodnikiem degustacja i możliwy zakup serów regionalnych

- czas wolny na czeski obiad

- przyjazd do Wrocławia w godzinach wieczornych

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości 50zł płatna w dniu zapisu. 

Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 2.8% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

CENA ZAWIERA:

opieka polskojęzycznego pilota i przewodnika na całej trasie

przejazd autokarem + opłaty parkingowe

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów + degustacja serów

ubezpieczenie podróżne NNW i KL