top of page

GRUDNIOWE ZWIEDZANIE DREZNA, W CZASIE JARMARKU BOŻONARODZENIOWEGO, NIEMCY

cena: 160zł  

+48 506 426 042

lub

+48 607 865 680

z premium waga.png

Drezno tytułem wstępu

Tradycja Bożonarodzeniowych jarmarków sięga w Europie średniowiecza. Zrodziła je praktyczna potrzeba. Dzięki jarmarkom mieszkańcy średniowiecznych grodów mogli zaopatrzyć się nie tylko na czas Bożego Narodzenia ale także na trudny czas zimy i przednówka. Najwcześniej bożonarodzeniowe jarmarki pojawiły się na ziemiach niemieckich.

Jeśli chcą Państwo poczuć prawdziwą magię Świąt zapraszamy serdecznie na zapraszamy na najstarszy w Europie Jarmark Bożonarodzeniowy!

Dzień 1

Poranny wyjazd do Drezna, gdzie rozpoczniemy zwiedzanie tego cudownego miasta. M.in. znajdziemy tu Tarasy Brühla (zwane „Balkonem Europy”), Akademię Sztuk Pięknych, galeria malarstwa Albertinum, a także Nowa Synagoga. Oczywiście nie mogłoby zabraknąć też przepięknego Jarmarku Bożonarodzeniowowego zwanego Jarmarkiem Struclowym, który odbywa się tu już prawie 690 lat! Nazwa jarmarku powstała w średniowieczu i wywodzi się od serwowanych słodkich strucli. To nie jedyny jarmark w mieście. Maksymalnie bywa ich nawet 11. Powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości 40zł płatna w dniu zapisu. 

Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 2.8% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

psst... Bonusowa relacja z naszych niemieckich tripów pod ikonką aparatu

Poranna zbiórka o (czas do ustalenia) na Dworcu Nadodrze (Wrocław)

TERMIN: 18.12.2021

opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie

ubezpieczenie podróżne NNW + KL

przejazd autokarem premium (m.in. serwis kawowy) + opłaty parkingowe

bottom of page