z premium waga.png

HRABINA COSEL I PEJZAŻE IMPRESJONISTÓW, CZYLI SZWAJCARIA SASKA BASTAI I ZAMEK STOLPEN, NIEMCY

cena: 160zł + 10euro

+48 506 426 042

lub

+48 607 865 680

Część trzecia saskiej odysei tytułem wstępu

Zamki, kamienne wiadukty, legendy i to co sprawia, że rejon ten zwą Saską Szwajcarią czyli wyjątkowe ukształtowanie terenu. Jest to również obszar o niespotykanej gdzie indziej różnorodności kształtowań terenu na stosunkowo niewielkiej przestrzeni. Równiny znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie jarów, gór stołowych i skalistych, a wszystko przeplatane strzelistymi piaskowcami o oryginalnych kształtach wyrzeźbionych przez erozję.

Dzień 1

Wczesnoporanny wyjazd z Wrocławia i przejazd do Bastei - kompleksu skalnego położonego na terenie Szwajcarii Saksońskiej. Wybierzemy się na przepiękny spacer na platformy widokowe skąd podziwiać będziemy wznoszące się nad Łabą na wysokość 300 metrów skały zachwycające swoją niezwykłością.

Następnie przejedziemy do zamku Stolpen, którego historia ściśle jest związana z losami hrabiny Cosel. Wieczorny powrót do Wrocławia.

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości 40zł płatna w dniu zapisu. Euro płatne w autokarze.

Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 2.8% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.