NIE TYLKO CZACZA I HERBATUMI, CZYLI GRUZJA SAMOLOTEM W 9 DNI

+48 660 732 012

lub

+48 660 731 963

Gruzja tytułem wstępu

Gamardżoba! "Batumi, Batumi. Herbaciane pola w Batumi. Cykadami dźwięczący świt. Świadkiem był szczęścia dni" jak śpiewały pewne panie, czas jakiś już temu. Ale nie herbatą Gruzja stoi, a czaczą...i winem...i wszechogarniającą zielenią... i gościnnością... i jeszcze do tego kochają Polaków. Czym jeszcze stoi Gruzja przeczytacie w dokładnym programie poniżej:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie. Godz. 20:30 - rozpoczęcie odprawy. Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22:30.

Dzień 2

Przylot do Tbilisi. Zakwaterowanie, krótki czas na regenerację po nocnym locie. Śniadanie. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego z imponującą kolekcją złotych skarbów. Spacer po starym mieście, m. in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi w Tbilisi - kościele Anczischati z VI wieku. Obiadokolacja w hotelu w Tbilisi. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd do pochodzącej z przełomu XVI i XVII w. fortecy Ananuri, usytuowanej na tzw. Gruzińskiej Drodze Wojennej. Przejazd do malowniczego miasta Kazbegi, położonego na zboczu najwyższego szczytu Gruzji – góry Kazbek (5033 m. n.p.m.). Z Kazbegi przejazd jeepami do usytuowanego na wysokości 2170 m. XIV-wiecznego kościoła Św. Trójcy. Przyjazd do kurortu Gudauri. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Mccheta – dawnej stolicy gruzińskiego Królestwa Iberii, obecnie centrum duchowego Gruzji. Zwiedzanie XI-wiecznej katedry Sweti Cchoweli (dosł. ‘drzewo życia’) – perły architektury gruzińskiej, a zarazem siedziby katolikosa. Wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza monastyrze Dżwari (Krzyża). Oba obiekty znajdują się na liście UNESCO. Przejazd do Kutaisi – jednego z najstarszych miast na świecie, stolicy starożytnej Kolchidy, dokąd według mitologii greckiej dotarła wyprawa Argonautów po złote runo. Kolacja i nocleg w Kutaisi. [Trasa ok. 320 km].