NIE TYLKO CZACZA I HERBATUMI, CZYLI GRUZJA SAMOLOTEM W 9 DNI

+48 660 732 012

lub

+48 660 731 963

Gruzja tytułem wstępu

Gamardżoba! "Batumi, Batumi. Herbaciane pola w Batumi. Cykadami dźwięczący świt. Świadkiem był szczęścia dni" jak śpiewały pewne panie, czas jakiś już temu. Ale nie herbatą Gruzja stoi, a czaczą...i winem...i wszechogarniającą zielenią... i gościnnością... i jeszcze do tego kochają Polaków. Czym jeszcze stoi Gruzja przeczytacie w dokładnym programie poniżej:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku Okęcie. Godz. 20:30 - rozpoczęcie odprawy. Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22:30.

Dzień 2

Przylot do Tbilisi. Zakwaterowanie, krótki czas na regenerację po nocnym locie. Śniadanie. Zwiedzanie ekspozycji Muzeum Narodowego z imponującą kolekcją złotych skarbów. Spacer po starym mieście, m. in. przejazd kolejką linową na wzgórze zamkowe Narikala, wizyta w meczecie i najstarszej cerkwi w Tbilisi - kościele Anczischati z VI wieku. Obiadokolacja w hotelu w Tbilisi. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Przejazd do pochodzącej z przełomu XVI i XVII w. fortecy Ananuri, usytuowanej na tzw. Gruzińskiej Drodze Wojennej. Przejazd do malowniczego miasta Kazbegi, położonego na zboczu najwyższego szczytu Gruzji – góry Kazbek (5033 m. n.p.m.). Z Kazbegi przejazd jeepami do usytuowanego na wysokości 2170 m. XIV-wiecznego kościoła Św. Trójcy. Przyjazd do kurortu Gudauri. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Mccheta – dawnej stolicy gruzińskiego Królestwa Iberii, obecnie centrum duchowego Gruzji. Zwiedzanie XI-wiecznej katedry Sweti Cchoweli (dosł. ‘drzewo życia’) – perły architektury gruzińskiej, a zarazem siedziby katolikosa. Wizyta w znajdującym się na szczycie wzgórza monastyrze Dżwari (Krzyża). Oba obiekty znajdują się na liście UNESCO. Przejazd do Kutaisi – jednego z najstarszych miast na świecie, stolicy starożytnej Kolchidy, dokąd według mitologii greckiej dotarła wyprawa Argonautów po złote runo. Kolacja i nocleg w Kutaisi. [Trasa ok. 320 km].

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; wjazd jeepami z Kazbegi w pobliże kościoła Św. Trójcy

Dzień 5

Śniadanie. Przejście Jaskinią Prometeusza – jedną z najpiękniejszych w okolicach Kaukazu. Przejazd do Batumi, położonego nad Morzem Czarnym, które stanowi stolicę regionu Adżarii. Zwiedzanie Batumi: Plac Europy, Pomnik Medei, spacer po słynnym nadmorskim bulwarze. Czas wolny w Batumi. Wypoczynek nad morzem. Powrót do Kutaisi. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 6

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie położonego w malowniczym wąwozie, doskonale zachowanego średniowiecznego monastyru Gelati – niegdyś ważnego centrum kulturalnego, religijnego i naukowego, miejsca narodzin gruzińskiej myśli renesansowej. Zespół klasztorny w Gelati znajduje się na liście UNESCO. Przejazd do słynnego ośrodka wypoczynkowego i uzdrowiska Borżomi. Wizyta w Parku Narodowym Borżomi-Karagauli oraz degustacja wody z tutejszych źródeł. Przejazd do Achalciche, w przeszłości miasto- twierdza. Kolacja i nocleg w Achalciche.

CENA NIE OBEJMUJE:

- biletów lotniczych – ok. 1500 - 1700 zł (w obie strony) – transferu na lotnisko i z powrotem; dopłaty do pokoju 1- osobowego (150€); ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy.

Dzień 7

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Zwiedzanie: Forteca Rabati XII w. w Achalciche. Przejazd do Wardzii - zwiedzanie imponującego, wykutego w skale, miasta-klasztoru i fortecy z XII-XIII w. Wnętrza wykutych w skale kaplic kryją unikatowe freski. Z tarasów roztaczają się wspaniałe widoki na górskie szczty i malowniczą dolinę. Postój na zdjęcia przy Fortecy Khertvisi - jednej z najstarszych fortec w Gruzji. Przejazd do Tbilisi. Pożegnalna kolacja w gruzińskiej restauracji z występami folklorystycznymi. Nocleg.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu. Przejazd do położonej we wschodniej części kraju Kachetii – głównego regionu uprawy winorośli. Zwiedzanie monastyru Bodbe – kompleksu klasztornego św. Niny, apostołki i patronki Gruzji oraz centrum biskupiego Kachetii. Wizyta w położonym na szczycie wysokiej góry mieście Signagi, skąd rozciąga się widok na Równinę Alazańską. Przejazd na obiad w pobliskiej wiosce u jednej z lokalnych gościnnych rodzin. Degustacja tradycyjnych domowych potraw, wina i czaczy (gruzińskiego odpowiednika włoskiej grappy). Powrót na nocleg do Tbilisi.

Dzień 9

Śniadanie w formie pakietu. Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko we wczesnych godzinach porannych. Przelot Tbilisi – Warszawa.

Uwaga: 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 2.8% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

Zbiórka na Lotnisku Okęcie (Warszawa). Odprawa o 20:30

TERMIN: 26.06 - 04.07.2021

opiekę pilota i przewodnika lokalnego polskojęzycznego

ubezpieczenie podróżne NNW + KL + TFG  (z włączeniem chorób przewlekłych, z rozszerzeniem ochrony o leczenie chorób spowodowanych przez Sars- Cov-1, Sars-Cov-2 i ich mutacje)

transport klimatyzowanym autokarem

- zakwaterowanie w hotelach 3*

- wyżywienie: 8 śniadań, 1 obiad, 6 kolacje w tym jedna pożegnalna z muzyką