PAŁAC NA WODZIE, CZYLI MORITZBURG ORAZ WINNICE PAŁACU WACKERBARTH, NIEMCY

cena: 160zł + 30euro

+48 506 426 042

lub

+48 607 865 680

Moritzburg, czyli pałac na wodzie i winnice Pałacu Wackerbarth tytułem wstępu

Zapraszamy na wyjazd do Moritzburga , gdzie podziwiać będziemy dawny renesansowy dwór, przebudowany na imponujący pałac myśliwski w czasach króla Augusta II Mocnego. To kolejne miejsce związane z osoba tego władcy - po Dreźnie, Stolpen, Miśni- jakie odwiedziliśmy w czasie poprzednich wycieczek. Architektura pałacu w Moritzburgu wspaniale wpisana jest w otaczający krajobraz, co potęguje estetyczne wrażenia. Zwiedzanie wnętrz i spacer wokół obiektu. 

Następny punkt programu to pałacyk Wackerbarth- połączenie rezydencji, pawilonu do podziwiania okolicznych winnic, ulokowanych na wapiennych zboczach, barokowego ogrodu – a także nowoczesnej manufaktury wyrobu wina. Podczas wizyty poznamy historię tego miejsca oraz będziemy mogli skosztować tutejszych winnych trunków.

Dzień 1

- wyjazd z Wrocławia w godzinach porannych. Przejazd do Saksonii – do Moritzburga.

- zwiedzanie Pałacu Moritzburg. Już w czasach renesansu łowiecka stolica Saksonii. Niewielki obiekt z tamtej ery, staje się dzięki Augustowi II Mocnemu imponującym pałacem myśliwskim, z architekturą świetnie wpisaną w otaczający krajobraz. Zapraszamy nie tylko do zwiedzenia samych wnętrz, ale i do zobaczenia wystawy o faktach i mitach związanych z postacią słynnego polsko-saskiego władcy

- spacer w ogrodach pałacowych

Następny punkt programu to kolejne malownicze miejsce, gdzie u stóp winnych wzgórz Radebeul, saksoński dwór celebrował swoje huczne święta.

- zwiedzanie Pałacu Wackerbarth

Pałacyk Wackerbarth, do którego chcemy Państwa zaprosić, to połączenie rezydencji, pawilonu Belvedere, barokowego ogrodu oraz nowoczesnej manufaktury wina i szampana. Podczas naszej wizyty poznamy historię tego miejsca, ale i jego współczesność, kosztując tutejszego wina.

- degustacja wina z winnic pałacowych

- powrót do Wrocławia około godziny 21:00.

degustacja wina w winnicy Pałacu Wackerbarth

Uwaga: 

- przedpłata w wysokości 50zł płatna w dniu zapisu. Euro płatne w autokarze.

Uiszczenie opłaty gwarantuje rezerwację miejsc. 

- istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu (np. w przypadku choroby, utraty pracy, śmierci lub choroby członka rodziny). Cena to 2.8% wartości wycieczki + 10zł. O chęci wykupienia ubezpieczenia należy poinformować w dniu wykonania przelewu.

Poranna zbiórka o (czas do ustalenia) na Dworcu Nadodrze (Wrocław)

TERMIN: 12.06.2021

opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie

ubezpieczenie podróżne NNW + KL

przejazd autokarem premium (m.in. serwis kawowy) + opłaty parkingowe

bilety wstępu wg. programu